Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym pod opieką p. Małgorzaty Knapik zdobyli III miejsce w V edycji Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA", który odbywał się 9 grudnia 2013 r. w Mysłowickim Ośrodku Kultury.
Konkurs został ogłoszony przez Wojewodę Śląskiego Zygmunta Łukaszczykaoraz Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera. Przedstawione inscenizacje miały budować optymizm i wiarę w możliwość funkcjonowania społecznego bez agresji i przemocy, kreować wizerunek młodego człowieka dbającego o kondycję fizyczną, wolnego od nałogów, wrażliwego na potrzeby drugiego człowieka.
Konkurs przeprowadzony został w dwóch etapach. Komisja Konkursowa na etapie rejonowym spośród nadesłanych prac wyłoniła po jednym autorskim scenariuszu w trzech kategoriach z sześciu rejonów województwa śląskiego.
Z rejonu obejmującego teren Delegatury w Częstochowie zwyciężył scenariusz przedstawicieli Kabaretu „Szkolna Kraksa” działającego przy SP w Siedlcu Dużym pod opieką p. M. Knapik. Autorami scenariusza były: Weronika Bugara, Karolina Dotkuś, Daria Gil, Martyna Lula, Nikola Noszczyk, Magdalena Orda, Katarzyna Pala, Wiktoria Wrazidło. Razem z nimi w spektaklu wzięli także udział Kamila Solarczyk oraz Kacper Matyja.
Uczniowie przedstawili sztukę pt. „Plecak”. Zaprezentowali historię Marcysi, sieroty, wychowywanej przez babcię. Wszystkie problemy dziewczynki zaczęły się w chwili, kiedy razem z ukochaną staruszką przeniosła się do nowego mieszkania, przyznanego im przez opiekę społeczną. Dziewczynka w nowej szkole stała się ofiarą grupy dziewczyn, które zaczęły ją szykanować. Pretekstem agresji był stary, zniszczony, połatany plecak. Pod wpływem tych wydarzeń dziewczynka bardzo się zmieniła. Upodobniła się do swoich prześladowczyń zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Doświadczając agresji, sama stała się agresywna. Nie mając przyjaciół, wciągnęła się w świat komputerowych gier. Uczniowie, pisząc scenariusz, znaleźli jednak rozwiązanie tego problemu. Była to „iskierka miłości”, pomocna dłoń wyciągnięta do niej przez szkolnego kolegę. Pod wpływem tego dzieci postanowiły założyć w szkole klub wsparcia. Podjęły decyzję, że będzie nosił nazwę „Plecak”. Chcą otoczyć się pomocą, wzajemnym szacunkiem i empatią. Nie chcą już być ofiarami. Rozumieją, że w grupie będzie im o wiele łatwiej.
Uczniowie mają nadzieję, że ich spektakl trafi także do serc ich kolegów i koleżanek i przyczyni się do upowszechnienia profilaktyki funkcjonowania społecznego bez agresji i przemocy.

16

GRU

2013

2661

razy

czytano

2826/4534

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.