Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Karnawał, zapusty – okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc.

Jest to okres radosny, sprzyjający wszelkim spotkaniom.

W gminie Koziegłowy tradycją stały się już spotkania karnawałowe Pań zrzeszonych w Kołach Gospodyń Wiejskich. 25 stycznia do sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Markowicach zjechało się 160 Pań z 14 kół. Przy suto zastawionych stołach zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Razem z Paniami w zabawie uczestniczyła Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie  Zofia Jakubczyk, Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk, sekretarz GiM Koziegłowy Krzysztof Bak wraz z Małżonka oraz prezes OSP w Markowicach Grzegorz Grabiński i radny Damian Cesarz.

Tegoroczną zabawę razem z domem kultury w Koziegłowach przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Markowic i Rzeniszowa. Program artystyczny przygotował Zespół folklorystyczny ,,Złoty Kłos” ze Starej Huty a do tańca przygrywał zespół AKG z Woźnik. Artykuł nadesłany przez MGOPK w Koziegłowach

 

 

30

STY

2014

2171

razy

czytano

2827/4549

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności