Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wizyta Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego w ubojni Józan w Rzeniszowie

W dniu 22.03. br.  na zaproszenie  Dyrektora ŚODR w Częstochowie Grzegorza Boskiego odwiedził region częstochowski Minister Gospodarki Janusz  Piechociński. Celem wizyty było poznanie rzeczywistych problemów małej i średniej przedsiębiorczości regionu częstochowskiego. Wraz zaproszonymi gośćmi: wice  - wojewodą Andrzejem Pilotem, wice  - marszałkiem woj. śląskiego Stanisławą Dąbrową,  dyr. ŚODR w Częstochowie Grzegorzem Boskim,  dyr. ARiMR Stanisławem Gmitrukiem, Posłem RP na Sejm Arturem Bramorą, Burmistrzem Gminy i Miasta Jackiem Ślęczką, Prezesem Zarządu  Powiatowego  PSL – Anną Sochą Kolendro  oraz Powiatowym Lekarzem Weterynarii Adamem Sroką . Minister Gospodarki Janusz Piechociński odwiedził ubojnie „Józan” w Rzeniszowie  należącą do Państwa Anny i Józefa Kaczorowskich  -   laureatów konkursu „Sposób na sukces” z 2013 r.  Goście zwiedzili ubojnię, która jest wyposażona w najnowocześniejszą linię technologiczną, oczyszczalnie ścieków, odzysk ciepła z agregatów, oraz nowo wybudowaną mroźnię wysokiego składowania w  2013 r. oddaną do użytku. Goście byli pod wrażeniem, a Pan Minister osobiście już przesłał podziękowanie do firmy.
Głównym problemem, który był poruszony podczas wizyty to ubój rytualny. Firma podpisała już umowę  z odbiorcami z Izraela, natomiast ubój jest wstrzymany. I o tym problemie Państwo Kaczorowscy rozmawiali z  Panem  Ministrem i gośćmi zaproszonymi. Rozmowy przebiegały w miłej atmosferze.
W spotkaniu uczestniczyły media TVP 3 Katowice, TV 24,oraz dziennikarze z  prasy lokalnej.Opracowanie: Iwona Chmurzewska PZDR Myszków

 

 

26

MAR

2014

3046

razy

czytano

2740/4494

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności