Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pioz, Guadalajara, Madryt i Torija to miejsca w Hiszpanii, które zwiedziła polska grupa uczniów wraz z nauczycielami z Lgoty Górnej w ostatnim tygodniu marca w ramach szkolnego programu Comenius.
Tydzień okazał się bardzo intensywny i pracowity. Polska grupa uczestniczyła w pracach nad projektem, m.in. uczniowie przedstawili wcześniej przygotowany w kraju film dotyczący ochrony środowiska oraz prezentacje na temat recyklingu i polskich roślin zagrożonych wyginięciem. Wszystkie zadania zostały wykonane w języku angielskim. Atrakcja jednego dnia było akcja sadzenia roślin ozdobnych wokół szkoły  przez wszystkich uczestników projektu: Hiszpanii, Niemiec, Bułgarii, Rumunii, Włoch i Turcji. Poza tym, w ramach działań projektowych uczestnicy poznali proces produkcji miodu oraz proces segregacji i recyklingu śmieci w nowoczesnej oczyszczalni.
Gospodarze zapewnili gościom wiele atrakcji: wycieczkę po Madrycie, Toriji, La Manchy oraz Guadalajary. Niezwykłym przeżyciem była możliwość obejrzenia treningu młodych torreadorów na korridzie. Ponadto, uczniowie i nauczyciele mogli spróbować własnych sił w „starciu z bykiem”.
Uczniowie spotkali się z niezwykle ciepłym i rodzinnym przyjęciem przez rodziny goszczące co umożliwiło im poznanie kultury, tradycji, obyczajów Hiszpanii jak i doskonalenie języka angielskiego. Bogaci w nowe doświadczenia i wrażenia uczestnicy wyjazdu wrócili szczęśliwie do Polski. Kolejna i zarazem ostatnia już wizyta projektowa odbędzie się w maju w Turcji. Art. Nadesłany przez Zespół Szkół w Lgocie Górnej

07

KWI

2014

2281

razy

czytano

2773/4531

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.