Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

100 Urodziny Jana Karskiego w Rudzie Śląskiej


24 kwietnia br., świętując 100 rocznice urodzin legendarnego bohatera, emisariusza Jana Karskiego, Międzynarodowy Instytut Dialogu i Tolerancji zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału konferencji nt. ”Dziedzictwo człowieka odwagi i prawości”.

Jan Karski – dyplomata, profesor Uniwersytetu Georgetown, legendarny kurier Polskiego Państwa Podziemnego, który podczas II wojny światowej przekazał krajom zachodnim prawdę o Holocauście.

Uroczysta konferencja odbędzie się w dniu 24 kwietnia (czwartek) br. o godz. 15.00 w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej, ul. Niedurnego 69.

- Do zabrania głosu w obchodach urodzinowych zaprosiliśmy prelegentów z całej Polski, przedstawicieli służb dyplomatycznych z Konsulatu Generalnego, Ambasady Izraela oraz Instytutu Karskiego w Waszyngtonie, którzy opowiedzą o misji i dokonaniach Jana Karskiego. Przedstawiciel wydawnictwa Znak zaprezentuje najnowszy przekład „Tajnego Państwa”. Z kolei reprezentanci Poczty Polskiej pokażą specjalnie przygotowany znaczek pocztowy z podobizną Jana Karskiego - mówi Prezes Międzynarodowego Instytutu Dialogu i Tolerancji im. Jana Karskiego Bożena Łobzowska, organizatorka spotkania – Niezwykle emocjonującym momentem będzie spotkanie z towarzyszką życia Kayą Mirecką
 – Ploss,
która podzieli się z uczestnikami wspomnieniami, jakim człowiekiem był prywatnie oraz monodram w wykonaniu Sebastiana Rysia pt. „Zupa rybna w Odessie”. Już dzisiaj gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych, mieszkańców naszego regionu, młodzież, studentów do udziału w tym niezwykłych Obchodach.

Konferencja jest organizowana w ramach cyklu obchodów jubileuszowych związanych z 100 rocznicą urodzin Jana Karskiego. Udział w uroczystości potwierdził Prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Szczegółowy program w załączeniu poniżej. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Przewidujemy poczęstunek. Wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie udziału na adres: tel. 693 901 799, biuro@karski-institute.org do 22 kwietnia br (wtorek). Patronat Honorowy : Miasto Ruda Śląska

 

23

KWI

2014

1777

razy

czytano

2782/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.