Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Z czerwonego bieguna do wolnej Polski

Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Koziegłowy wraz z Biblioteką Publiczną w Koziegłowach, w maju i czerwcu br. realizować będzie projekt  pn. „Z czerwonego bieguna do wolnej Polski”, dofinansowany w ramach Programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności  „Równać Szanse”

Celem projektu jest wzrost kompetencji uczniów w poznawaniu możliwości, jakie dają wolność obywatelska i wolność gospodarcza dzięki przemianom ustrojowym jakie się dokonywały w Polsce w roku 1989. Jednym z materialnych efektów projektu będzie multimedialny produkt edukacyjny pod nazwą: Samouczek Posierpniowy 1980 -1989. W publikacji wykorzystane będą zasoby archiwalne NSZZ Solidarność Huty Katowice dziś Arcelor Mittal Poland, którego przetrwały w naszym mieście okres stanu wojennego. Wiedza zawarta w Samouczku będzie zaadresowana do szerokiego grona odbiorców, a szczególnie do młodzieży gimnazjalnej i licealnej, dla której rok 1989 to już głęboka przeszłość. I właśnie młodzież zapraszamy do udziału w konkursie w którym postawione zostały 3 uniwersalne pytania: 
Czy po 25 latach cieszymy się jeszcze z Wolnej Polski?

Jaki pożytek robimy dziś z wolności?
Co to takiego-dobro wspólne? 
Prace z odpowiedzią  - w dowolnej formie (tekst, plakat, prezentacja itp. )należy dostarczyć do Biblioteki w Koziegłowach do 4 czerwca 2014r. Prezentacja nagrodzonych prac i wręczenie nagród odbędzie się w czerwcu  w Bibliotece Publicznej w Koziegłowach. W tym dniu zorganizowana zostanie również projekcja filmu nawiązującego do przełomu 1989, „Punkt oparcia”, udostępniona przez Inicjatywę  RAZEM’89

12

MAJ

2014

1787

razy

czytano

2328/4112

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.