Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

16 maja 2014 roku w remizie OSP Pińczyce odbyła się uroczystość Święta Strażaka połączona z podsumowaniem projektu pn. Kultywowanie tradycji ochotniczych straży pożarnych poprzez zakup umundurowania oraz orgaznizację 95-lecia jednostki OSP Pińczyce dofinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w kwocie 8 tys. zł. Współorganizatorem spotkania był burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka.
Spotkanie zaszczycili obecnością: poseł na sejm RP Artur Bramora, członek zarządu województwa śląskiego Stanisław Dąbrowa, Leszek Boniewski – dyrektor gabinetu wicewojewody śląskiego, Stanisław Gmitruk – dyrektor oddziału śląskiego ARiMR, Adam Stach – były wicemarszałek, Mariusz Trepka – wicestarosta powiatu myszkowskiego oraz liczne grono samorządowców, strażaków i mieszkańców Pińczyc.
W trakcie spotkania Artur Podlejski przedstawił projekt, jego główne cele i osiągnięte wyniki. Na ręce marszałka S. Dąbrowy skierował podziękowania dla służb Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego za współpracę i życzliwość. Wskazał jednocześnie innym OSP możliwość sięgania po pieniądze z innych źródeł, by odciążyć burmistrza w wydatkach.
W podobnym tonie wypowiedział się dyrektor Leszek Boniewski, który jak się okazało był wieloletnim prezesem OSP w Wieszowie i zna problemy strażaków ochotników.
Poseł Artur Bramora, Adam Stach i wicestarosta Mariusz Trepka gratulowali aktywności strażakom z Pińczyc. Burmistrz Jacek Ślęczka wyraził zadowolenie z działalności i inicjatyw OSP Pińczyce, podziękował za bezinteresowną pomoc strażakom Arturowi Podlejskiemu.
Część oficjalna zakończyła się miłym akcentem. Prezes OSP Pińczyce Marcin Chachulski w towarzystwie wiceprezesa ZP OSP w Myszkowie Zdzisława Ucieklaka i burmistrza Jacka Ślęczki przekazali Arturowi Podlejskiemu mundur galowy oraz legitymację członkowską strażaka ochotnika.
Po części oficjalnej rozpoczęła się biesiada strażacka, podczas której mieszkańcy mogli przy kawie porozmawiać o problemach dnia codziennego z władzami samorządowymi. Przykładem może być ożywiona dyskusja o rolnictwie i jego perspektywach pomiędzy S. Dąbrową a Barbarą i Krzysztofem Będkowskimi, rolnikami z Pińczyc. Natomiast Leszek Boniewski i Adam Stach wspólnie z wicestarostą Mariuszem Trepką interesowali się wyposażeniem i mobilnością jednostki OSP. A.P.

 

19

MAJ

2014

2686

razy

czytano

2800/4592

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności