Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniach 6-7. 06. 2014 r. w Zębie k/Zakopanego, w rodzinnej miejscowości Kamila Stocha, przebywali uczniowie Gminnej Orkiestry Dętej działającej przy Zespole Szkół w Pińczycach.

Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z góralską kulturą i tradycjami. W trakcie pobytu członkowie orkiestry pod okiem kapelmistrza p. Łukasza Nowaka uczestniczyli w warsztatach, podczas których doskonalili grę na instrumentach.

Orkiestrze towarzyszyła grupa marżoretek, działająca w Zespole Szkół w Pińczycach. Dziewczęta przy utworach muzycznych ćwiczyły różne układy taneczne.

Poza pracą na zajęciach warsztatowych młodzież zwiedziła niektóre zakątki polskich gór. Odbyli kilka wędrówek po okolicy, zwiedzili Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej na Bachledówce, Kościół św. Anny w Zębie- najwyżej położonej parafii w Polsce. Zaś szczytem zdobytym przez uczestników była Gubałówka.

Pobyt umiliły wspólnie spędzone chwile przy góralski ognisku, pieczenie kiełbasek i oscypków. Warsztaty muzyczne dla uczestników Gminnej Orkiestry Dętej były bezpłatne, finansował je bowiem Miejsko - Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach. Informacja przesłana przez ZS w Pińczycach

16

CZE

2014

2246

razy

czytano

2684/4493

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.