Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Moda na życie bez uzależnień

14 czerwca br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym wzięli udział w akcji pn. „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”, która miała miejsce w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.
Akcja ta, organizowana w całej Polsce z inicjatywy Komendy Głównej Policji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej, ma na celu promowanie mody na życie bez uzależnień. Do udziału w wydarzeniu Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach zaprosiło m.in. grupy teatralne ze szkół, które znalazły się w finale V edycji Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA". Kabaret „Szkolna Kraksa” działający w SP w Siedlcu Dużym pod opieką p. Małgorzaty Knapik zdobył wówczas III miejsce.
Uczestnicy „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki” wzięli udział w III panelach warsztatów teatralnych, w czasie których dzięki aktorom ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach oraz Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie poszerzali swoją wiedzę nt. dykcji, emisji i ekspresji słowa na scenie, a także kreacji postaci scenicznej. Uczniowie mieli również możliwość spotkania z aktorem filmowym - Mirkiem Kotowiczem, grającym rolę Ryśka w serialu „Pierwsza miłość”.
Warsztaty teatralne przeplatane były spotkaniami z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Szkoły Policji w Katowicach, którzy przypominali zasady bezpieczeństwa w sieci, bezpiecznego wypoczynku w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2014” czy bezpiecznych postaw w różnych sytuacjach życiowych.
Uczestnicy wzięli także udział w happeningu „Przestańmy biec” i obejrzeli spektakle profilaktyczne. Centralnym punktem programu był „Zryw Wolnych Serc”. To gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund jednocześnie przez wszystkich uczestników „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki”  w całym kraju o godz. 16.00. Wybijany rytm ma podkreślić, że musimy dążyć do serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Małgorzata Knapik

16

CZE

2014

2199

razy

czytano

2781/4592

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.