Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

26 października 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie Sołeckiego Centrum Kultury w Lgocie Mokrzesz. Na obiekt ten z niecierpliwością czekali mieszkańcy z Lgoty Mokrzesz, Oczka, Nowej Kuźnicy i Miłości.
Na niedzielną uroczystość przybyli mieszkańcy w/w sołectw oraz pobliskich miejscowości , a także zaproszeni goście.  Otwarcie uświetnił występ Gminnej Orkiestry Dętej z Koziegłów. Następnie przyszedł czas na symboliczne przecięcie wstęgi przez: Europoseł Jadwigę Wiśniewską , Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Jacka Ślęczkę, Przewodniczącą Rady GiM Koziegłowy Joannę Kołodziejczyk, Radnego Gminnego Kazimierza Kapuściaka, Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Renatę Garleję,   Sołtysa z Lgoty Mokrzesz Mariusza Janoszkę, Prezesa Kółka Rolniczego Zbigniewa Noszczyka oraz Przewodniczącą KGW Lgota Mokrzesz Jolantę  Kapuściak.
Po uroczystym przecięciu wstęgi Proboszcz tamtejszej parafii ksiądz Jan Berdys poświęcił nowy budynek, po którym można było zwiedzić obiekt i jego sale: pokój sołecki, salę komputerową , salę klubową, kuchnie, salę konferencyjną i inne pomieszczenia, które zostaną wyposażone zgodnie z potrzebami rozwoju placówki.

Już to pierwsze spotkanie mieszkańców pokazało jak ważną będzie on odgrywał rolę w życiu tamtejszej społeczności. Stanie się on obiektem spotkań, miejscem działań kulturalno- oświatowych, będzie to miejsce gdzie mieszkańcy będą rozwijać swoje pasje i zainteresowania.
Podczas spotkania nie zabrakło  gorących podziękowań skierowanych na  ręce osób szczególnie zaangażowanych w to aby Sołeckie Centrum Kultury powstało i służyło społeczności. To ich upór i determinacja doprowadziła do miejsca w którym 26 października zgromadzili się mieszkańcy aby podziwiać i jednocześnie być dumnym z tak pięknego budynku.
Słowa uznania, podziękowania i kwiaty otrzymał  Burmistrza GiM Koziegłowy Jacek Ślęczka, Przewodnicząca Rady GiM Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk, Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Renata Garleja, Radny z Lgoty Mokrzesz Kazimierz Kapuściak, Prezes Kółka Rolniczego Zbigniew Noszczyk.

Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na zabawę. Koło Gospodyń Wiejskich  z Lgoty Mokrzesz rozbawiło do łez publiczność  wykonaniem piosenki „Jestem sobie Mokrzeszanka”, a Rada Sołecka zaśpiewała piosenkę, z którą sołectwo zaprezentowało się w tym roku podczas I Gminnego Turnieju Sołectw „Mokrzeska  w żyłach wpłynie krew”, piosenką, która stała się nieformalnym hymnem miejscowości. Ten pełen temperamentu utwór sprawi, że sam Burmistrz Jacek Ślęczka chwycił za mikrofon i dzielnie towarzyszył wykonawcom.
Zwieńczeniem programu była prezentacja multimedialna „Tak było a tak jest” , pokazująca stary obiekt, rozbiórkę i wszystkie fazy inwestycji. Tę prezentację przygotowała Pani Bożena Kolasa.
Na takim ważnym spotkaniu nie mogło zabraknąć tortu i szampana. Przepięknie zdobiony, rozświetlony fontannami wjechał na salę,  gdzie Burmistrz wraz z Przewodniczącą Rady GiM Koziegłowy, Sołtysem i Prezesem Kółka Rolniczego Lgoty Mokrzesz uroczyście rozkroili go a następnie częstowali tak licznie przybyłych gości.
To była piękna, wzruszająca uroczystość i nie jednemu uczestnikowi zakręciły się łzy radości, szczęścia ze spełnionych marzeń o obiekcie.
Po tej podniosłej atmosferze przyszedł czas na spotkania w gronie przyjaciół, znajomych, rodziny.
KGW przygotowało dla wszystkich  smakowity poczęstunek, o oprawę muzyczną zadbał zespół Casablanca. Rozmowy, tańce, śmiechy słychać było do późnych godzin nocnych.  Ten miły wieczór zakończył pokaz sztucznych ogni. 
Marzenia  mieszkańców o wspólnym miejscu spotkań, integracji w końcu się ziściły. Dzieci będą miały dzięki temu  szansę na rozwój, spędzenie wolnego czasu w kreatywny i ciekawy sposób bawiąc się i ucząc wraz ze swoimi rówieśnikami. Starsi zapewne nie raz przysiądą na rozmowach i miło spędzą czas  w towarzystwie swoich sąsiadów, rozwiną swoje plany,  projekty swoich działań służących społeczności i ich mieszkańców. Informacja przesłana przez MGOPK w Koziegłowach.

03

LIS

2014

3539

razy

czytano

2444/4300

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.