Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Otwarcie Centrum Rekreacji w Koziegłowach

7 listopada 2014 r. do Miejsko- Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy aby w ten magiczny, jesienny wieczór wspólnie świętować otwarcie Centrum Rekreacji.
Spotkanie rozpoczął Burmistrz GiM Koziegłowy Jacek Ślęczka wraz z Przewodniczącą Rady GiM Koziegłowy Joanną Kołodziejczyk. Złożono podziękowania wszystkim organizacjom pozarządowym, dyrektorom szkół  ,  Kołom Gospodyń Wiejskich i Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych za ich działalność na rzecz kultury, środowiska , sportu, spraw społecznych za sprawą których osiągnięto założone zadania i cele.
„Budowa  Centrum Rekreacyjnegow Koziegłowach- zaplecza turystycznego Jury Krakowsko- Częstochowskiej” została współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
I wreszcie przyszedł moment w którym mogliśmy się przenieść w świat musicalu, operetki, poezji.
Wspaniała jesienna scenografia w złoto- pomarańczowych barwach wprowadziła wszystkich w niezwykły klimat, a występ pt. „Jesienny Koncert- Koloryt Operetki i Musicalu” wzbudził emocje i podziw słuchaczy.  Można było usłyszeć m.in. duet z „Upiora w Operze”, utwór „W pewien piękny wieczór”, „Brunetki, blondynki”, „To świt to zmrok” czy „Wien Wien nur du allein”. Na koniec cała sala zaśpiewała wspólnie z artystami „Sto lat”.

Otwarcie nie mogłoby się obyć bez symbolicznego przecięcia wstęgi na czele z Burmistrzem GiM Koziegłowy Jackiem Ślęczką, Przewodniczącą Rady GiM Koziegłowy Joanną Kołodziejczyk, Dyrektorem MGOPK w Koziegłowach Renatą Garleją, Głównym Wykonawcą Janem Gorolem oraz Inspektorem nadzoru Januszem Bartoszem. Oczywiście każdy z zebranych gości mógł przyczynić się do oficjalnego otwarcia Centrum Rekreacji poprzez nacięcie wstęgi.
Po przecięciu wstęgi można było obejrzeć zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną część inwestycji.
Mieszkańcy nie kryli zachwytu . Z pewnością na takie miejsce czekali oni od dawna.
Centrum Rekreacji to wspaniała alternatywa na spędzenie wolnego czasu. Młodzież może korzystać ze skateparku, dzięki któremu rozwinie swoje pasje, sprawność fizyczną oraz spędzi czas z rówieśnikami.
Powstał parking oraz stanowiska ekspozycji wystawienniczych. Największy zachwyt wzbudziła zewnętrzna pełnowymiarowa scena z zapleczem technicznym, sanitarnym, garderoby i oświetlenie parkowe.
Z myślą o dzieciach powstał natomiast barwny plac zabaw, dostosowany do ich potrzeb, zapewniający bezpieczeństwo. Rozmach inwestycji to ogromny potencjał dla rozwoju naszej działalności rozszerzającej ofertę kulturalną.

Uroczyście otworzono i zainaugurowano powstanie Gallery Promo- Arte.
Pomysłodawcą powstania Gallery Promo- Arte jest Pani Dyrektor Renata Garleja. Do współpracy i prowadzenia został zaproszony artysta- plastyk Pan Łukasz Chojnacki , który swój autorski projekt graficzny logo przekazał na własność MGOPK.
W jej wnętrzu podziwiano pierwszą wystawę, która otwiera cykl działań w zakresie sztuk plastycznych.

Wystawa malarstwa artysty Bartosza Frączka pt. „O Kobiecie….” prowokuje do spojrzenia na piękno, duszę, wrażliwość, zmysłowość, zjawiskowość kobiety na wielu płaszczyznach. Artysta swoje prace prezentował nie tylko w kraju, ale również zagranicą m.in. w  Holandii, Szwecji, Danii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Belgii i na Węgrzech.
Obrazy budowane są w mocnych napięciach kolorystycznych.
Składamy gorące podziękowania Burmistrzowi Jackowi Ślęczce, Przewodniczącej Rady Joannie Kołodziejczyk, Radnym oraz pracownikom Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy.
Dzięki pozyskanym środkom i ogromnej pracy wszystkich tych osób możemy dzisiaj powiedzieć, że  dobro rozwoju Kultury jest ważne dla całej Gminy Koziegłowy i powstał projekt na miarę XXI wieku. Informacja przesłana przez MGOPK w Koziegłowach

 

 

17

LIS

2014

2705

razy

czytano

2631/4492

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.