Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkoła Podstawowa w Siedlcu Dużym rekordzistą Polski i Europy.

          10 grudnia 2014 r. placówka rozpoczęła współpracę z 10 szkołami z całego kontynentu. Taką liczbą partnerów nie może pochwalić się żadna inna europejska szkoła.  Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus+ pod hasłem:  „Budowanie potencjału szkoły w dziedzinie zdrowego stylu życia i ochrony środowiska, drogą do zbilansowanego rozwoju uczniów”. Szkołę w Siedlcu Dużym odwiedzili już partnerzy z Łotwy, Słowacji, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Grecji, Portugalii, Hiszpanii, Włoch i Cypru. 

Szkoła Podstawowa w Siedlcu Dużym może pochwalić się dużym sukcesem, gdyż na 211 złożonych wniosków akceptację uzyskały tylko 32. Celem projektu rozwój edukacji i poprawa sytuacji na rynku pracy, poprzez finansowe wsparcie dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkolenia młodzieży, oraz sportu. Poza tym program Erasmus+ umożliwia zagraniczne wyjazdy w celach edukacyjnych zarówno uczniom, jak i nauczycielom.
Szkoła w Siedlcu Dużym, jako koordynator projektu w dniach 10 grudnia – 17 grudnia gościła partnerskie szkoły. Przyjechało 25 gości z 10 państw. Wizyta rozpoczęła się tradycyjnym powitaniem chlebem i solą, oraz częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów. W trakcie spotkań ustalono między innymi plan i harmonogram działań na najbliższe dwa lata realizacji projektu. Odbyło się też szkolenie nauczycieli na temat zdrowego odżywiania uczniów, prowadzone przez dietetyk Paulę Waś. Partnerskim wizytom towarzyszyły wycieczki do najpiękniejszych miejsc naszego regionu. Goście z zagranicy zobaczyli min. Klasztor na Jasnej Górze, zamki w Mirowie i Bobolicach, a także przez 2 dni zwiedzali Oświęcim, Wieliczkę, Wadowice i Kraków. 
Ostatni dzień pobytu upłynął na pożegnaniach i podziękowaniach. Goście nie kryli zachwytu nad przygotowaniem całego projektu przez Szkołę Podstawową z Siedlca Dużego. Wyrazy uznania złożono na ręce koordynatorki projektu Karoliny Gawrońskiej oraz dyrektora szkoły Jacka Wyleciała. Następnym etapem projektu, będą wyjazdy nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym na szkolenia do partnerskich krajów.
 

08

STY

2015

2675

razy

czytano

2717/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.