Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pod tym tytułem odbył się w Szkole Podstawowej w Gniazdowie kolejny Powiatowy Konkurs Literacki. Na zaproszenie organizatora – Urszuli Zwolskiej, nauczycielki języka polskiego i historii – przybyło niemal sześćdziesięcioro uczniów szkół podstawowych. Reprezentowali szkoły z czterech powiatów: częstochowskiego, myszkowskiego, będzińskiego i zawierciańskiego. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej  dwuosobowe drużyny odpowiadały na pytania zawarte w teście. Następnie udzielały ustnych odpowiedzi na wybrane przez siebie pytania. Po podliczeniu punktów komisja ogłosiła wyniki rywalizacji:

pierwsze miejsce zajęli Emilia Cichopek i Filip Skwara ze Szkoły Podstawowej w Pińczycach,
drugie – Martyna Bereza i Miłosz Waś  ze Szkoły Podstawowej w Lgocie Górnej,
trzecie – Karolina Jeziorska i Katarzyna Kurzak ze Szkoły Podstawowej w Koziegłówkach,
czwarte – Julia Broncel i Paulina Dotkuś ze Szkoły Podstawowej w Gniazdowie,
piąte – Dominika Kołodziej i Łukasz Dusiel  ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej,

szóste – Natalia Cielecka ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach, która sama trudziła się ze wszystkimi zadaniami z powodu choroby koleżanki.
Markowe długopisy ufundowane przez Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie laureatom wręczyła prezes Zofia Jakubczyk, dzięki której ten konkurs – w zmienionej formie – odbywa się od dziewięciu lat. Pamiątkowymi drobiazgami obdarowała również pozostałych uczniów, chwaląc ich za rozległą wiedzę o wierzeniach starożytnych Greków i Rzymian.
Wszyscy uczestnicy otrzymali również słodkie upominki ufundowane przez Delikatesy CENTRUM w Koziegłowach, a nauczyciele przygotowujący uczniów – podziękowania i prezenty od Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy.
Dyrektor szkoły Teresa Pakuła-Sosnowska i organizatorka Urszula Zwolska składają serdeczne podziękowanie pani Zofii Jakubczyk, prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie, Delikatesom CENTRUM w Koziegłowach i Burmistrzowi Gminy i Miasta Koziegłowy za okazaną życzliwość i wsparcie. SP w Gniazdowie

19

STY

2015

1885

razy

czytano

2559/4444

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.