Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Niech nas usłyszą - bębny afrykańskie głosem młodych - nowy projekt biblioteki w Koziegłowach

Niech nas usłyszą - bębny afrykańskie głosem młodych – nowy projekt biblioteki w Koziegłowach
Wokół nas rozbrzmiewają różnorodne dźwięki. Są tak powszechne, że nie zwracamy na nie uwagi. Wystarczy jednak uderzyć w bęben i zaraz gromadzą się wokół ludzie. Muzyka grana na bębnach łączy ludzi, jest ponad podziałami społecznymi i kulturowymi.
Biblioteka Publiczna w Koziegłowach już w lutym  rozpoczyna realizację nowego projektu „Niech nas usłyszą - bębny afrykańskie głosem młodych” w ramach  Programu "Równać Szanse 2014 - Regionalny Konkurs Grantowy" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.
Celem projektu jest utworzenie w Koziegłowach grupy młodych bębniarzy a przy tym nauka kreatywności i otwartości na drugiego człowieka,  zdobywanie  nowych umiejętności obcowania z otaczającą nas wielokulturowością. Gra na bębnach afrykańskich ma stanowić również  rodzaj komunikacji młodzieży z zabieganym światem dorosłych. Grupa młodzieży w wieku 13 - 19 lat z terenu gminy Koziegłowy wraz z instruktorem, zaprosi na wspólne warsztaty gry na bębnach afrykańskich znajomych, rówieśników. Odwiedzi z tymi magicznymi instrumentami, szkoły, urzędy i przedsiębiorców. A kto z obecnych tam, będzie chciał odnaleźć wewnętrzną harmonię, wyładować stres, będzie miał możliwość uderzać w bębny, bo przecież rytm płynie w krwi każdego człowieka, a bębny pomogą go tylko wydobyć. Utworzona grupa młodych bębniarzy ( nazwę wymyślą wspólnie) prowadzić będzie również spotkania z osobami niepełnosprawnymi i seniorami. W pomieszczeniu Domu Kultury - Galeria Promo - Arte, wspólnie pracować będą nad przygotowaniem i scenografią wystawy inspirowanej Afryką: fotografia podróżnicza, malarstwo, maski, afrykańska kuchnia, instrumenty  i akcesoria domowe. Finałem będzie koncert gry na bębnach podczas Dni Gminy i Miasta Koziegłowy. 

Informacja przesłana przez MGOPK w Koziegłowach.
Zapraszamy młodzież.  Ilość miejsc ograniczona.
Kontakt :  Biblioteka Publiczna w Koziegłowach  Tel. 34 3150243

 

 

02

LUT

2015

2299

razy

czytano

2704/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.