Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniach 1.03 – 5.03. 2015 r. uczniowie z ZS w Pińczycach wraz z opiekunami spędzili 5 dni na białym szaleństwie. Był to już trzeci wyjazd zorganizowany przez ZS w Pińczycach.

Obóz narciarski „Biała szkoła” rozpoczął się w niedzielny poranek, po sprawdzeniu przez policję stanu technicznego autokaru ruszyliśmy w drogę do Murzasichla, miejscowości położonej pomiędzy Zakopanem a Bukowiną Tatrzańską. Po dotarciu na miejsce, zameldowaliśmy się w pensjonacie. Po obiedzie przyszedł czas na dopasowanie i wypożyczenie sprzętu narciarskiego. Przedstawiony został także dekalog narciarza, czyli omówiono wszystkie zasady bezpiecznej jazdy na stoku.

Pierwsze zjazdy narciarskie odbyły się w poniedziałkowe przedpołudnie. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy w zależności od umiejętności. Uśmiechnięci i dzielni narciarze zaczęli pierwsze szkolenia... i tak przez kolejne dni. Ci co potrafili jeździć doskonalili swoją technikę, a nowicjusze uczyli się jak chodzić na nartach, jeździć pługiem, skręcać, hamować, wjeżdżać wyciągiem. Wszyscy po 5 dniach doskonale sobie radzili i wrócili z umiejętnością bezpiecznej jazdy na nartach. Wieczorami uczniowie korzystali z basenu, gdzie zmęczone nogi mogły odpocząć w ciepłej wodzie.

W ostatnim dniu pobytu odwiedziliśmy Zakopane, słynne Krupówki, Stary Cmentarz, Kościół na Krzeptówkach. Poza tym wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę skąd zeszliśmy pieszo do miejscowości Ząb, gdzie czekał na nas autokar. Po obiedzie ruszyliśmy w drogę do domu. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd. Informacja przesłana przez ZS w Pińczycach.

 

16

MAR

2015

1883

razy

czytano

2625/4533

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.