Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

„Gramy na bębnach Djembe więc nazywamy się DJEMBOMANIACY. Po burzliwej naradzie, wybraliśmy taką nazwę, ponieważ  gramy na coraz bardziej popularnych na świecie i w Polsce, bębnach afrykańskich. Poznajemy nie tylko tajniki gry ale również odkrywamy w sobie nowe pokłady pozytywnej energii, którą z radością będziemy przekazywać dalej” – powiedział jeden z uczestników projektu

Niech nas usłyszą - bębny afrykańskie głosem młodych - to projekt biblioteki w Koziegłowach  w ramach  Programu „Równać Szanse 2014 – Regionalny Konkurs Grantowy” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

W ramach projektu utworzona została  w Koziegłowach grupa młodych bębniarzy, którzy uczą się nie tylko gry ale również  kreatywności i otwartości na drugiego człowieka. DJEMBOMANIACY  to 10 osobowa grupa młodzieży w wieku 13 – 19 lat  z terenu gminy Koziegłowy. Warsztaty prowadzi perkusista, perkusjonalista, multi-instrumentalista etniczny, kolekcjoner instrumentów z różnych stron świata, Tomasz Drozdek. Muzyk prowadzi swoje autorskie warsztaty muzyczne z wykorzystaniem rzadkich instrumentów etnicznych.

Spotkania z instruktorem odbywają się co 2 tygodnie w bibliotece, ale  młodzież chętnie częściej odwiedza bibliotekę, aby wspólnie bębnić na zakupionym sprzęcie w ramach projektu ( 7 bębnów djembe). Na spotkaniach przygotowujemy się do wyjścia w teren.  Odwiedzamy, z tymi magicznymi instrumentami, szkoły i instytucje. W maju grupa uczestniczyła również w „Dniu podróżnika”, zorganizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wojsławicach. Podczas Happeningu bibliotecznego, Klub Sportowy Warriors dał pokaz  przy dźwiękach afrykańskich bębnów. Do zabawy chętnie dołączyli się pozostali uczestnicy imprezy: seniorzy, harcerze i milusińscy z rodzicami. Otrzymaliśmy nawet już kilka zaproszeń na letnie festyny. Obecnie rozpoczynamy prace nad przygotowaniem i scenografią wystawy inspirowanej Afryką, którą będzie można oglądać już pod koniec czerwca w galerii Domu Kultury. Jeżeli, ktoś posiada takie eksponaty z Czarnego Lądu jak: fotografia podróżnicza, malarstwo, maski, afrykańska kuchnia, instrumenty  i akcesoria domowe, a chciałby się nimi pochwalić, zapraszamy do współpracy. Bożena Kolasa koordynator projektu.

 

02

CZE

2015

1748

razy

czytano

2632/4569

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności