Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 

W dniu 5.06.2015 odbył się Maraton w lekkoatletycznym chodzie w terenie, zrealizowany w ramach zadania publicznego przez Stowarzyszenie dla Pińczyc. Przedsięwzięcie to było oddolną inicjatywą Zespołu Szkół w Pińczycach oraz mieszkańców Pińczyc. Zadanie zostało sfinansowane przez Gminę i Miasto Koziegłowy.
 
Celem Maratonu … był szczyt w Gorcach – Maciejowa o wysokości 852 m n.p.m., który zdobywali przemierzając czerwony szlak – wychowankowie oddziałów integracyjnych przedszkola w Hucie Starej, uczniowie Zespołu Szkół w Pińczycach oraz mieszkańcy Pińczyc.
Położony jest on w długim grzbiecie biegnącym od Turbacza na północny zachód do Rabki-Zdroju. Znajduje się w grzbiecie pomiędzy Tatarowem (710 m) i Wierchową (940 m), jego stoki opadają do dolin potoków Poniczanka oraz Słonka. Organizacja „wyprawy” przyczyniła się z pewnością do doskonalenia dyscypliny lekkoatletycznej – chód w terenie, podniesienia poziomu kultury
i aktywności fizycznej dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z terenu Pińczyc i okolicznych miejscowości. Chód to bowiem naturalny sposób uprawiania ruchu przez człowieka, który należy nieustannie wzmacniać i propagować wzorce z nim związane. Udział w Maratonie … ma na celu również propagowanie właściwych postaw prospołecznych wśród uczestników, wzmocnienie relacji interpersonalnych w grupie, powodujące integracje osób zdrowych i niepełnosprawnych.
 
Każdy zdobywca szczytu otrzymał od organizatorów nagrodę oraz pamiątkowy dyplom.
Opiekę nad uczestnikami wyjazdu pełnili: Joanna Sularz, Małgorzata Będkowska, Marta Neścior, Danuta Jastrzębska.Informacja przesłana przez ZS w Pińczycach.

15

CZE

2015

1869

razy

czytano