Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podsumowanie Projektu Comenius w Szkole Podstawowej w Gniazdowie

W dniach od 1 czerwca do 4 czerwca 2015r. Szkoła Podstawowa jako koordynator Projektu „Comenius” gościła już po raz ostatni przedstawicieli z Włoch ,Bułgarii , Słowacji i Turcji. Było to spotkanie podsumowujące prace nad projektem. Delegacje krajów partnerskich zostały uroczyście przyjęte przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Pana Jacka Ślęczkę, Koło Gospodyń Wiejskich z Mzyk, dyrektora szkoły, uczniów , rodziców i nauczycieli po staropolsku , chlebem i solą. Delegacje przedstawiły prezentacje multimedialne dotyczące realizacji projektu. Nasza szkoła, jako koordynator przygotowała podsumowanie projektu w formie „Pamiątkowej Księgi” oraz filmu. Każdy z krajów przedstawił też swoje podsumowanie projektu w formie słowników, książki kucharskiej, kalendarza. Grupy promowały swój kraj i region różnymi produktami na zorganizowanej wystawie w plenerze szkolnym. Sponsorem naszej plenerowej uroczystości była zaprzyjaźniona Firma z Rzeniszowa „Dobrawianka”.Bardzo serdecznie dziękujemy.

Tego samego dnia zostało dokonane uroczyste otwarcie przez Burmistrza, dyrektora szkoły, gości zagranicznych, przewodniczącą Rady Rodziców nowej pracowni językowej dla uczniów naszej szkoły. Na tę pracownię rodzice zbierali fundusze przez kilka lat. Pracownia wyposażona jest w 16 nowoczesnych stanowisk do nauki języków obcych dla uczniów, pulpit sterowniczy dla nauczyciela, nowoczesny ekran z projektorem i łączem internetowym. Wykorzystanie na bieżąco tej pracowni przez uczniów umożliwi lepszą jakość nauczania i zwiększy ich możliwości językowe. Jako dyrektor szkoły pragnę podziękować wszystkim rodzicom , którzy przyczynili się do jej utworzenia. Jest to wspaniały dar dla szkoły na wiele lat. Ten gest pokazuje jak mocna jest współpraca szkoły i rodziców z Mzyk i Gniazdowa.
Grupy miały okazję zwiedzić Sanktuarium oraz muzeum pod wezwaniem Jana Vianeja w Mzykach. Dziekan ks. Tomasz Nowak opowiedział historię życia patrona Sanktuarium oraz z Kołem Gospodyń Wiejskich ugościł naszych partnerów przysmakiem świętego, ziemniakami z masłem i jogurtem. Kolejne dni partnerzy spędzili u podnóża Polskich Tatr podziwiając krajobrazy , kulturę i obyczaje górali.
Realizacja projektu „Comenius” przyniosła zamierzone efekty dla naszych uczniów. Mogli oni poznać kulturę , obyczaje, kuchnie partnerskich krajów a także nawiązać przyjaźnie między szkołami na wiele lat. Pokazała też jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie. Uczniowie stwierdzili, że brak barier językowych, to lepszy start w dorosłe życie.  Informacja przesłana przez SP w Gniazdowie  

15

CZE

2015

2070

razy

czytano

2625/4572

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.