Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Słowiańska Noc Zakochanych w Koziegłowach

 

Magia, magia, magia, czar ogniska, zapach ziół, płynących wianków. Dodajmy do niego niezliczone przyśpiewki, widowiska, niezwykłe potrawy i legendarny kwiat paproci. Tego wszystkiego byliśmy świadkami w sobotę 27 czerwca, podczas Słowiańskiej Nocy Zakochanych w Koziegłowach.
Zgodnie z tradycją tej nocy nie mogło zabraknąć  palenia ognisk świętojańskich, szukania kwiatu paproci czy puszczania wianków na wodę. Wątki miłosne juz przeplatały się w II Gminnym Konkursie Piosenki „Jak Anioła Głos”.Anielskimi głosami zauroczyły jurorów, Diana Kolasa, Adrianna Pala i Klaudia Jagoda. Do konkursu „Wianek Świętojański”, zgłoszono 23 wianki, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, Świetlice oraz osoby indywidualne. Wykonawcy wykazali się pomysłowością i precyzją w doborze materiałów. Mogliśmy podziwiać wianki wykonane z różnych ziół i kwiatów. W kategorii KGW zwyciężył wianek z Rzeniszowa, w kategorii świetlice, wygrała świetlica z Pińczyc, a indywidualnie Angelika Lisowska. Wiele emocji dostarczył konkurs na „Strój słowiański”. Pomysłowość i inwencją twórczą wykazały się Koła Gospodyń z Koziegłów, Markowic i Lgoty Mokrzesz. Najciekawszym strojem damskim, okazał się strój wykonany przez Ewę Greber, Zofię Nokielską i Magdalenę Kropiwnicką, a wśród młodych Słowianek, najlepiej ubrana była Oliwia Radosz, Karolina Pasternak i Agnieszka Wyląg.
Wioska braci rycerskiej już na wejściu zachęcała do uczestnictwa w Konkurencjach słowiańskich. Nie mogło zabraknąć strzelania z łuku, mierzenia się z mieczem i turnieju wojów oraz „Bitwy o Koziegłowski Gród” i tradycyjnych posiłków w Starodawnej Kuchni Drogosława. ”.W salonie „Czarciej urody” można było wykonać sobie odpowiedni makijaż i fryzurę, aby żywo uczestniczyć w zabawach świętojańskich.
Widowiska muzyczne przedstawił Zespół „Złoty Kłos” oraz Koła KGW, a „Słowiańską Baśń”, Zespół Pieśni i Tańca „Koziegłowy, po czym  wszyscy razem w przepięknym, korowodzie z muzyką i śpiewem na ustach wyruszyli z pochodniami i kolorowymi wiankami.
W świetle ogniska odbył się również Spektakl Teatralny „Wielka Miłość”, na który  zaprosiła grupa teatralna Proscenium.

Niesamowitą atrakcją było chodzenie po ogniu. Ten wieczór zapamiętają na długo, śmiałkowie, którzy „wyskoczyli z butów” i przeszli po rozżarzonych węglach przy akompaniamencie bębniarzy z grupy Djembomaniacy.  

Legendarny kwiat paproci, który kiedyś kusił śmiałków obietnicą bogactwa i zaklętych skarbów, również dzisiaj jest nie lada gratką, zwłaszcza dla dzieci. Nagrodą za znalezienie kwiatu był duży kosz wypełniony słodyczami,ufundowany przez Burmistrza, a otrzymał go Oskar Kupiś z Koziegłów

Po tych wspaniałych wydarzeniach i emocjach przyszedł czas na Zabawę taneczną z grupą „Sucharski Band”.
Pogodny czerwcowy wieczór, miejsce i atmosfera tej uroczystości, jak co roku przyciągnęły tłumy mieszkańców Gminy Koziegłowy.
„Dziękujemy pięknie wszystkim, którzy przyczynili się do współtworzenia tego wspaniałego przedsięwzięcia, Burmistrzowi GiM Koziegłowy, patronom medialnym,  a także osobom i instytucjom współpracujących z nami, które zadbały o bezpieczeństwo i porządek: OSP Koziegłowy, ZUK Koziegłowy, Milites Christi i 42 Chorągiew Krystyna
z Koziegłów – powiedziała dyrektor MGOPK w Koziegłowach Renata Garleja - Taka impreza nie mogłaby się odbyć gdyby nie nasi wspaniali sponsorzy, którym równie mocno z tego miejsca chcemy podziękować, a byli to:
SPONSOR GENERALNY - HOTEL- KARCZMA CZARDASZ KOZIEGŁOWY
oraz
PHU ODYS – Włodzimierz Zemła
Zajazd Margos
Miedzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie
Zakłady Mięsne ,,Józan” – Anna Kaczorowska
Delikatesy Centrum
WOMIR-SPA Sp. z.o.o – Rzeniszów
Firma MONA Sp.J
FHU ,,ESSA” – Elżbieta Flacha
ULA-STYL- Urszula Bryłka
Natura& Człowiek- Szkółka drzew i krzewów – Dominika Puszczewicz
Hurtownia Kwiatów sztucznych i ozdób świątecznych Tadeusz i Teresa Wróbel
Sklep Mini Market – Ewa i Krzysztof Kuwak
Sklep Odzieżowy FPH,,Julia”
Magiczny Świat Upominków – Koziegłowy
Piekarnia M. Paliga – Koziegłowy
,,ANNART” Anna Bańdo
F.P.U. Wyrób i sprzedaż zniczy Krzysztof Bubel
Zapraszamy za rok. Informacja przesłana przez MGOPK w Koziegłowach

01

LIP

2015

2227

razy

czytano

2579/4533

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.