Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 

Koziegłowy z pasją! Pod takim hasłem odbyła się największa plenerowa impreza tego roku, zorganizowana przez Miejsko- Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach. Dni Gminy i Miasta Koziegłowy trwały dwa dni ( 18-19 lipca) na terenie Centrum Rekreacji przy MGOPK. Patronat nad tą imprezą sprawował Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka.
To wspaniałe wydarzenie otworzył korowód prezentujący piękne, dostojne konie, zabytkowe samochody oraz motocykle i samochody tuningowe. Mogliśmy podziwiać ponad 70 pojazdów m.in. z Polskiego Związku Motorowego z Częstochowy, Automobil Klubu Śląskiego, Myszkowskiego Klubu Klasyków, Tuning Team Zagłębie oraz osób niezrzeszonych.  
Na przedzie korowodu można było podziwiać konie ze stajni sportowo- rekreacyjnej „Magia”, Rancza Rosochacz, Szkoły Jazdy Konnej „Jakubówka”. Przejazd pięknymi bryczkami umożliwiła Firma „Józan”.
Korowód wyjechał z placu targowego i przejechał ulicami, aby zaprezentować się mieszkańcom Gminy Koziegłowy, po czym zajechał do Centrum Rekreacji, gdzie można było obejrzeć pojazdy z bliska, zrobić sobie zdjęcie, a także porozmawiać o pasji do motoryzacji . Samochody oraz motocykle zmierzyły się w II edycji Konkursu Moto-Legendy, w kategoriach: Miss Moto Legendy, Miss Prezentacji, Miss Gracji, Najstarszy Polski Samochód, Narodowy Oryginał, Miss Tuning, Mister Tuning, Super Tuning, Motocykl Parady, Samochód Militarny, II Moto Legendy.
Uroczyste otwarcie zainaugurował hejnał, który po raz pierwszy wybrzmiał podczas ubiegłorocznych Dni Gminy i Miasta Koziegłowy.  Po wysłuchaniu hejnału przyszedł czas na przekazanie klucza do bram miasta. Klucz przekazał Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka oraz Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk na ręce 42 Chorągwi Krystyna z Koziegłów oraz rycerzy z czasów Bitwy pod Wiedniem, którzy to bacznie pilnowali znajdującej się na Sali widowiskowej MGOPK wystawy przedstawiającej replikę obrazu Jana Matejki pn. „Sobieski pod Wiedniem” oraz opowiadali związane z nim historie. Ten wspaniały, haftowany przez 53 osobową grupę z całej Polski obraz można podziwiać do 2 sierpnia.
A już po chwili w Koziegłowach zagościły gorące, afrykańskie klimaty za sprawą bębniarzy z grupy Djembomaniacy, działającej przy MGOPK w Koziegłowach. Ich występ był nawiązaniem do znajdującej się w Gallery Promo-Arte wystawy Afrykańskiej „Magia Czarnego Lądu”, gdzie można było podziwiać fotografię podróżniczą, malarstwo, maski, afrykańską kuchnię, instrumenty i akcesoria domowe. Autorem wystawy był Pan Tomasz Drozdek.
Następnie miłośnicy przebojów zespołu „ABBA” mogli przypomnieć sobie czasy, kiedy na listach przebojów królowały takie przeboje jak : Mama mia, Watherloo i inne, a to za sprawą show „Dancing Queen”, grupy wykonującej repertuar „ABBY”. Publiczność śpiewała stare, dobrze znane utwory razem z zespołem.
A tym czasem na scenie zagościła grupa wykonująca piosenki, znanej i nieco kontrowersyjnej artystki Lady Gagi. Show przypadło do gustu mieszkańcom naszej gminy. Barwne stroje w stylu artystki sprawiły, że  show było bardzo energetyczne i wprawiało w dobry nastrój.  W międzyczasie odbyła się Rodzinna Gra Miejska pn. „Koziegłowy wczoraj i dziś- inwestycje w rozwój”, w której nagrodą dla zwycięzców był aparat fotograficzny ufundowany przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Jacka Ślęczkę. Rodziny w swoich zmaganiach zaskoczyły jury swoją zwinnością i wiedzą. Emocje były ogromne, rywalizacja trwała do ostatniej minuty. Do gry przystąpiły trzy drużyny, jako pierwsza na metę przybyła drużyna „Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku”, która nie kryła swojej radości z wygranej.
W tak doskonałym nastroju publiczność oczekiwała na występ Szymona Wydry & Carpe Diem. Koncert dostarczył wszystkim niesamowitych emocji. Mimo zmieniającej się pogody, mieszkańcy świetnie się bawili i nie odchodzili od sceny.
Pierwszy dzień zakończył się zabawą do późnych godzin nocnych z zespołem Trio British Music.
Drugi dzień rozpoczęła prezentacja Teatru Ruchu pn. „Półkolonie z Kulturą”, dzieci przedstawiły bajkę pod tytułem „Śmiechobajka”, powstałej na warsztatach teatralno- tanecznych organizowanych przez „Teatr na poddaszu” w Sołeckim Centrum Kultury w Lgocie Mokrzesz. Oprócz umiejętności teatralno- tanecznych dzieci zgłębiały umiejętności rękodzielnicze oraz graficzne. Ich prace można było obejrzeć również podczas Dni Gminy i Miasta Koziegłowy.
Następnie dawkę pozytywnej energii przekazały dziewczyny z show Zumba, zachęcając mieszkańców do korzystania z aktywności fizycznej.
Podczas tegorocznego święta swój Jubileusz 10-lecia obchodziła Gminna Orkiestra Dęta z Koziegłów, której koncert mieliśmy okazję usłyszeć. To niesamowite jak ten czas szybko biegnie. Orkiestra swoje podziękowania złożyła na ręce pani Teresy Żarskiej oraz Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Renaty Garleji, za wsparcie, pomoc i motywację do ciągłego doskonalenia i rozwijania Orkiestry. Koncert pn. „Orkiestrada dla Jubilatów” usłyszeliśmy za sprawą: Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Pińczyc, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Dąbrowy Zielonej, Orkiestry Dętej OSP Ożarowice oraz Orkiestry Dętej Podstolice Biskupice, które nadały temu wydarzeniu podniosły charakter.
Nasza Orkiestra otrzymała Odznaczenie „Zasłużony dla województwa śląskiego”, które wręczyła Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Krystyna Jasińska.
Podziękowania składali Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy oraz Dyrektor MGOPK w Koziegłowach oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury Małgorzata Majer.
Honorowe statuetki powędrowały na ręce Kapelmistrza Henryka Nowaka, Marka Strzeleckiego, Stanisława Znamierowskiego, Włodzimierza Kozaka, Henryka Paryża.
Pozostali członkowie również otrzymali statuetki.
Jak przystało na taką okazję nie zabrakło Tortu oraz szampana, którym Gminna Orkiestra Dęta częstowała mieszkańców i przybyłych gości.
W prezencie wszystkie zaproszone orkiestry zagrały dla Jubilatów uroczyste „Sto lat” oraz „Orkiestry Dęte”.
Po tym uroczystym wydarzeniu na scenie zagościł Kabaret DNO, który bawił gości swoimi skeczami dotyczącymi show bussinesu, ludzkiej natury i zjawisk społecznych.
Po takiej dawce humoru przyszedł czas na Złote Przeboje Damiana Holeckiego. Licznie zgromadzona publiczność doskonale bawiła się przy muzyce , biesiadzie, zaprezentowanej przez artystę, wprawiającej w lepszy nastrój.  Żywa reakcja publiczności świadczy o tym, że mieszkańcy Gminy potrafią się bawić, co skłoniło organizatora do przedłużenia zabawy.
Dni Gminy i Miasta Koziegłowy zakończyła fontanna fajerwerków przy dźwiękach muzyki.
Naszymi patronami medialnymi, dzięki którym tak licznie zgromadzili się goście byli:
-Gazeta Myszkowska
-Dziennik Zachodni
Oczywiście impreza nie mogłaby się odbyć bez naszych sponsorów, a oto oni:
Sponsor Strategiczny:
-Karczma Czardasz,
-Firma Sona
-Firma Gaw-Trans
 
Sponsor Główny:
-Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie
-Grupa PZU
-Hotel Karczma Stary Młyn
-Delikatesy Centrum
-Firma Sonic
-Zajazd Margos
-Restauracja EM
-PHU Odys
-PPHU Orion
-Zakłady Mięsne „Józan”
-Firma Adal
 
Sponsor Wspierający:
-Gminna Spółdzielnia „SCH”
-PPH Matpol
-PPH Sofi
-PPHU SłotZłom Sp.J. B. i K. Słociński
Womir-spa sp. z o.o.
Firma Roxebut
-Firma Erbis Sp.J.
-PPHU Danex
-PPH Roma
 
Pozostali Sponsorzy:
PPH Wtórex
-PPUH KA-MAR
-Ranczo Rosochacz
-Stajnia sportowo-rekreacyjna „Magia”
-Szkoła Jazdy Konnej „Jakubókwa”
 Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy za rok na kolejne obchody Dni Gminy i Miasta Koziegłowy.

04

SIE

2015

2340

razy

czytano

2579/4547

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.