Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 

8 sierpnia 2015 r. na terenie Centrum Rekreacji przy MGOPK w Koziegłowach odbyła się nowa impreza pn. „Nasze Koziegłowy i jego okolice” pod patronatem Burmistrza GiM Koziegłowy. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Miejsko –Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach. Gmina i Miasto Koziegłowy ma wielu przyjaciół. Współpracuje na co dzień z różnymi Gminami. Niezwykle dobrze układa się współpraca z Gmina Ożarowice, którą organizatorzy zaprosili do współpracy w premierowej edycji. Gmina Ożarowice posiada wiele sukcesów na polu gospodarczym, ale także i kulturalnym. Ideą było przybliżenie podobieństw i różnic.
W gorące sobotnie popołudnie na scenie Centrum Rekreacji nie zabrakło wspaniałych występów prezentowanych przez obie Gminy. Mogliśmy usłyszeć m.in. Orkiestry Dęte, Zespoły Wokalne, Grupę Kabaretową. Wiele emocji dostarczyły widzom konkursy oraz Quiz na wesoło dla Burmistrza Gminy Koziegłowy Pana Jacka Ślęczki oraz Wójta Gminy Ożarowice Pana Grzegorza Czapli, którzy udowodnili, że nawet czynności domowe nie sprawiają im trudności. Smakosze pierogów za sprawą pana Remigiusza Rączki mogli spróbować różnego rodzaju pierogów, poznać tajemnicę najlepszego ciasta. W ramach imprezy odbył się I Konkurs na „Najsmaczniejsze Pierogi” o statuetkę św. Jacka z pierogami i I Mistrzostwa w Lepieniu Pierogów na czas.
W konkursach wzięło udział 13 kół, w tym z Gminy Koziegłowy: KG „Ziemianki” z Koziegłów, , KGW Winowo, , KGW Rzeniszów, , KGW Gniazdów, KGW Mysłów, KGW Markowice, KGW Lgota Górna, KGW Lgota Mokrzesz, KGW Wojsławice, KGW Stara Huta i z Gminy Ożarowice: KGW Tąpkowice, KGW Niezdara, KGW Ożarowice.
Według jury w skład którego wchodzili: Pan Remigiusz Rączka, Pani Iwona Chmurzewska oraz Pani Barbara Wróbel, najsmaczniejsze pierogi zrobiło KGW Markowice, drugie miejsce otrzymało KGW Rzeniszów, trzecie miejsce KGW Lgota Górna, wyróżnienia dostały: za oryginalność potrawy KG „Ziemianki” z Koziegłów i za aranżację na talerzu KGW Wojsławice. W I Mistrzostwach w Lepieniu Pierogów na czas emocje sięgały zenitu. Doping, rymowanki, przyśpiewki, wszystko aby pomóc zawodnikom i zmotywować ich przy pracy. Zwycięską drużyną, która ulepiła aż 272 pierogi okazało się KG „Ziemianki” z Koziegłów, drugie miejsce z liczbą 265 pierogów zajęło KGW Rzeniszów, trzecie miejsce i 249 pierogów ulepiło KGW Wojsławice. Nagrody rzeczowe tj. sprzęty domowe AGD dla zwycięzców ufundowali i osobiście wręczyli Europoseł Jadwiga Wiśniewska oraz Burmistrz GiM Koziegłowy Jacek Ślęczka. Wszystkie koła łącznie ulepiły aż 2438 pierogów, które po konkurencji zostały ugotowane i podane go degustacji dla zgromadzonych gości. W sobotę odbył się także I Koziegłowski Bieg uliczny. Sportowcy zmagali się w konkurencjach: z podziałem wiekowym oraz Kategorii Open. W Kategoriach wiekowych zwyciężyli: Marcin Szmukier z Koziegłów (18- 25 lat), Krzysztof Bąk z Cynkowa (26-30 lat), Sławomir Rychlik z Cynkowa (31-35 lat), Jacek Wyleciał z Osieka (46-55 lat), Jan Machowski z Koziegłów (65+). W kategorii Open: I miejsce Marcin Szmukier z Koziegłów, II miejsce Krzysztof Bąk z Cynkowa, III miejsce Jacek Wyleciał z Osieka. Imprezę zakończyła zabawa taneczna, która trwała, aż do 1.00 w nocy z Zespołem Folkowym „Warcianie”.

13

SIE

2015

2014

razy

czytano

2467/4442

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.