Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W ubiegłą sobotę (22 sierpnia) na terenie Centrum Rekreacji odbył się II Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza GiM Koziegłowy pn. „Jak dobrze mieć sąsiada” zorganizowany przez MGOPK w Koziegłowach. 

Imprezę rozpoczęto przemarszem barwnego korowodu drużyn z Rynku w Koziegłowach do Centrum Rekreacji , które przy dźwiękach muzyki zaprezentowały  się mieszkańcom Gminy.

W tym roku o puchar i nagrody pieniężne walczyło 16 drużyn tj.: Gliniana Góra i Brzeziny, Koziegłowy, Koziegłówki, Lgota Górna , Lgota Mokrzesz, Lgota Nadwarcie, Markowice, Mysłów, Nowa Kuźnica, Pińczyce, Postęp, Rosochacz, Rzeniszów, Siedlec Duży, Stara Huta I, Wojsławice. Emocje towarzyszyły wszystkim od samego początku.   Drużyny zmierzyły się w 10 różnorodnych konkurencjach.  Niesamowitych wrażeń dostarczyły prezentacje sołectw, które opowiadały o ich obyczajach, niejedne przedstawione ze sporą dawką humoru. Rywalizacja była zacięta do ostatniej chwili. 
W konkurencjach liczyła się pomysłowość. Drużyny wykazały się nie lada sprawnością.

W nagrodę Sołectwa otrzymały czeki odpowiednio o wartościach: I miejsce -15 000 zł, II miejsce- 10 000 zł, III miejsce – 5 000 zł

Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali:

-I miejsce Gliniana Góra i Brzeziny

-II miejsce Postęp

-III miejsce Wojsławice.

Podziękowania za wspólną zabawę oraz zaangażowanie i  trud włożony w przygotowanie drużyn złożyli Burmistrz GiM Koziegłowy  Jacek Ślęczka i Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Renata Garleja.

II Turniej Sołectw zakończono zabawą taneczną do późnych godzin z Zespołem Mateusz Suchorski Band.

I gdy opadły emocje, ucichły głosy i dopingowanie to między sąsiadami jakby zawisła nić porozumienia, mimo iż walka była zaciekła i sąsiad sąsiada chciał przegonić by zdobyć najwyższe laury, to i tak w końcu po trudnych zmaganiach razem wszyscy usiedli by wspólnie świętować II Turniej Sołectw.

Każdy z nas dobrze o tym wie, że sąsiad do zabawy zawsze skory, dobrej rady nigdy nie poskąpi, plotek nowych zawsze nam naniesie, nigdy nie odmawia , bo sąsiedzka pomoc to święta sprawa. Tak więc stwierdzić można śmiało: „Jak dobrze mieć sąsiada”.

31

SIE

2015

2059

razy

czytano

2545/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.