Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

To będzie prawdziwe widowisko. 10 października w Rzeniszowie na starcie XII Edycji wyścigu o Puchar Dobrowianki staną najlepsi polscy kolarze przełajowi.

Andrzej Chmurzewski, Prezes Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Błękitni” w Koziegłowach, który jest organizatorem imprezy, przekonuje, że poza nielicznymi wyjątkami tych najlepszych z pewnością nie zabraknie. - Nasz wyścig otwiera sezon pucharu Polski w kolarstwie przełajowym, więc do Rzeniszowa z pewnością przyjadą prawie wszyscy sportowcy, którzy liczą się w tej dyscyplinie – tłumaczy.

Na starcie pojawią się więc młodzicy i młodziczki, juniorki i juniorzy młodsi, juniorzy i juniorki, elita mężczyzn i kobiet oraz mastersi, z ważną licencją na sezon 2015. Będzie na co popatrzyć, dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich, aby przyszli kibicować. Start umiejscowiono na parkingu przy fabryce Dobrowianki w Rzeniszowie (ul. Spółdzielcza 77). Trasa natomiast przebiega przez leśne dukty nieopodal fabryki. Pierwsze wyścigi ruszą tuż po godz. 13.00. Wyścig główny o godz. 14.00.

Swój wyścig będą mieli również pracownicy zakładu Dobrowianka w Rzeniszowie oraz innych zakładów należących do firmy Żywiec Zdrój. Przypomnijmy, że Dobrowianka – partner główny wyścigu - już od lat wspiera kolarski klub w Koziegłowach.

Dla firmy Żywiec Zdrój, do której należy fabryka Dobrowianki, impreza ma jednak nie tylko sportowy wydźwięk. - Dla nas bardzo ważne jest bezpieczeństwo – przekonuje Magdalena Konowrocka, Kierownik ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w firmie Żywiec Zdrój. – Dbamy o bezpieczeństwo w miejscu pracy, w drodze do pracy, a także w czasie wolnym. A do bezpiecznego zachowania staramy się przekonywać, naszych pracowników, ich dzieci rodziny, a także wszystkich mieszkańców w miejscowościach, w których znajdują się nasze zakłady. Tak narodziła się akcja Bądź Bezpieczny na Drodze, mająca na celu promowanie bezpiecznego zachowania na drodze. Wspólnie z takimi partnerami, jak policja, straż pożarna, fundacja K2, prowadząca edukację na rzecz bezpieczeństwa oraz szkoły uczą młodych ludzi, jak bezpiecznie poruszać się na drodze i jak postępować w razie wypadku. Wszędzie tam, gdzie prowadzona jest akcja, organizowane są również pokazy akcji ratunkowych oraz konkursy i zabawy dla najmłodszych. Rozdawane są kaski rowerowe i odblaski. Tak będzie i tym razem w Rzeniszowie. Od rana w rejonie startu funkcjonować będzie stworzone przez policjantów miasteczko ruchu drogowego, będą rowerowe wyścigi i zabawy dla najmłodszych oraz pokazy z symulatorem zderzeń i alkogoglami, które demonstrują, jak alkohol wpływa na zdolność kierowania pojazdami.

Będzie też dmuchane miasteczko oraz wiele innych atrakcji. Zapraszamy!

 

Na zdjęciu: Wyścig ubiegłorocznej edycji Dobrowianki. Foto: Dariusz Krzywański.

 

01

PAŹ

2015

1725

razy

czytano

2525/4533

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.