Filtrowanie aktualności

data od

data do

I seria przełajów w Rzeniszowie [ZDJĘCIA]

W sobotę, 10 października rozpoczął się sezon w kolarstwie przełajowym. Zainaugurowany został zawodami I serii Pucharu Polski w Rzeniszowie. XII Puchar Dobrowianki zorganizował tradycyjnie MGLKS Błękitni Koziegłowy).

W kategorii Open zwyciężył Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik) przed Bartoszem Miklerem (MLUKS Victoria Jarocin) i Bartoszem Pilisem (Mayday Team Mexller). W kategorii Orlik pierwszy był Bogusławski, drugi Mikler a trzeci Benjamin Chojnicki (Fundusz Rozwoju Kolarstwa K. Kuźniak). Dawid Chudek (MGLKS Błękitni Paula Trans Koziegłowy) zajął 6. lokatę, a Grzegorz Sikora (Błękitni) - 9. W juniorach triumfował Stanisław Nowak (LKS Iskra Głogoczów) przed Bartoszem Świerblewskim (KPC Bieniasz Bike Team) i Kacprem Wójciakiem (LKS Orlęta w Gorzowie Wielkopolskim). Sebastian Grabis (Błękitni) zajął 7. miejsce.

Juniorzy młodsi: 1. Maciej Borkowski (MGLKS Olimpijczyk Szczekociny), 2. Filip Prokopyszyn (LKS Trasa Zielona Góra), 3. Maciej Biedrończyk (KS Luboń Skomelna Biała), 25. Kornel Kupicha (Błękitni). Młodzicy: 1. Jakub Michalik (Błękitni), 2. Kacper Wawrzacz (GK Gliwice Bike Telier), 3. Mateusz Bylica (Unipol Częstochowa).

W kobietach open bezkonkurencyjna była Olga Wasiuk (Błękitni), która wyprzedziła Paulę Gorycką (4F Scott Racing Team) i Martynę Klekot (Unipol). Odbyły się także wyścigi dla żaków. Drugie miejsce zajął w tej kategorii Bartosz Oleksiak (Błękitni). W kategorii chłopców z rocznika 2006 i młodszych pierwszy był Oskar Nowak a trzeci Oskar Maśka (obaj Błękitni) a czwarty Oskar Kulak z Lgoty Górnej. Wśród dziewcząt triumfowała Milena Tokarska (Błękitni), która wygrała także rywalizację z chłopcami. Trzecie miejsce zajęła Nikola Budzikur (Dobrowianka), czwarte Karolina Garleja (Błękitni) a piąte Julia Kocot (Lgota Górna).

Doszło także do rywalizacji w kategorii VIP. Pierwszy na mecie zameldował się Ryszard Małysiak Dobrowianka Jeleśnia, drugi Błażej Kulak (Dobrowianka Rzeniszów) a trzeci Karol Sojka (Dobrowianka).

W niedzielę uczestnicy Pucharu Polski rywalizowali w wyścigu w Masłońskiem.