Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Festiwalowe chóry w Koziegłowach [ZDJĘCIA, VIDEO]

W sobotę, 10 października gościli w Koziegłowach finaliści VIII Międzynarodowego Festiwalu Chóralnej Pieśni Maryjnej Częstochowa – Koziegłowy 2015. W kościele pw. św. Marii Magdaleny w Koziegłowach odbyły się przesłuchania konkursowe oraz koncert finalistów, w którym wzięło udział sześć chórów oraz (gościnnie) główny organizator imprezy – Rzemieślniczy Chór Męski „Pochodnia” z Częstochowy pod dyrekcją Anny Łuszczyk-Matyji, która była zarazem dyrektorem artystycznym festiwalu. Kosze z kwiatami przekazali przedstawicielom chórów Sekretarz Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy Krzysztof Bąk oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, Zenon Jarecki.

 W niedzielę odbył się Koncert Galowy na Jasnej Górze, gdzie ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Najwyżej oceniony przez Jury został Chór „Artos” z Lwowa, drugie miejsce przypadło Grodziskiemu Chórowi „Bogorya” z Grodziska Mazowieckiego, a trzecie Chórowi Kameralnemu Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie. Równorzędne wyróżnienia przyznane zostały Chórowi „Cantate Deo” z Tychów oraz Chórowi Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury
i Sportu w Wieluniu. Nagroda specjalna Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy trafiła do rąk członków Chóru „Classic” z białoruskiego Mińska.

Gmina i Miasto Koziegłowy była po raz kolejny współorganizatorem festiwalu. Uroczysta inauguracja festiwalu miała miejsce na rynku w Koziegłowach. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo.

Film z koncertu chórów w Koziegłowach zobaczyć można tutaj

 

 

12

PAŹ

2015

3642

razy

czytano

2556/4578

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.