Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pracowania Orange w Lgocie Mokrzeszy już działa

Od wtorku, 20 października działa w Lgocie Mokrzeszy Pracownia Orange. Tego dnia odbyło się jej uroczyste otwarcie.

Pracownie Orange to program społeczny, w ramach którego Fundacja Orange zakłada i pomaga prowadzić multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach.
Celem pracowni jest zapewnienie lepszego dostępu do technologii i informacji, a także inspiracja mieszkańców do zmiany rzeczywistości na lepsze. Pracownia Orange, to miejsce otwarte dla wszystkich, nie tylko jako punkt dostępu do informacji,  ale też przestrzeń spotkań i integracji, w której rodzą się nowe pomysły na wspólne projekty.

W 2015 r., spośród 1018 złożonych wniosków Fundacja Orange wyłoniła 50, wśród nich był nasz projekt przygotowany przez Grupę Inicjatywną: Bożenę Kolasę, Alicję Kozieł, Mariusza Janoszkę, Dianę Kolasę i Dagmarę Radosz.

Aby jednak Pracownia Orange powstała w Gminie Koziegłowy, potrzebne były głosy internautów. Głosowanie trwało od 20 lipca do 10 sierpnia. Na Pracownie Orange oddano w internetowym plebiscycie aż 4 miliony głosów. Internauci wybrali miejscowości, w których Fundacja założyła 26 nowych świetlic. Lgota Mokrzesz zdobyła 36 543 głosy, co dało nam pierwsze miejsce w województwie śląskim.

Renata Garleja, dyrektor MGOPK Koziegłowy – instytucji wnioskującej oraz Bożena Kolasa z grupy inicjatywnej podziękowały wszystkim za oddane głosy.

Głosowaniu towarzyszył konkurs na najciekawsze hasło o miejscowościach z plebiscytu. Do Fundacji napłynęło ich ponad 30 tysięcy. Komisja wybrała 5, w tym o Lgocie Mokrzesz. To następny sukces. "Cała Mokrzesz się raduje, gdy pracownie wybuduje. Będą szkolić młodzież, dzieci - więc głosuję na nich w sieci;-)".

Autorem tego hasła jest Paweł Paliga z Cynkowa, który otrzymał w nagrodę od Fundacji Orange tablet i gadżety.

– Pomieszczenie zostało odnowione, a 10 października otrzymaliśmy sprzęt i meble:
3 komputery stacjonarne, telewizor, konsola PLAY STATION 3 z dwoma sterownikami oraz dwoma grami na płytach CD, urządzenie wielofunkcyjne, dostęp do Internetu w okresie 24 miesięcy. Zakupiliśmy ławeczki i pufy – informuje Renata Garleja.

Pracownia otrzymała bezpłatną prenumeratę  e-wydań od Polska Press Grupy dla Pracowni Orange, w serwisie prasa24.pl. Bezpłatna prenumerata będzie aktywna od 2 listopada 2015 r. do 1 listopada 2016 r. Przez najbliższy rok będą dostępne bezpłatnie: Dziennik Zachodni oraz miesięcznik Nasza Historia Dziennik Zachodni. Fundacja Orange wspierać będzie opiekunów pracowni w prowadzeniu profesjonalnej świetlicy dla lokalnej społeczności.

Pracownia Orange będzie pełnić bardzo ważną rolę Lgocie Mokrzeszy. Stanie się łącznikiem i inspiratorem wielu działań kulturalnych w środowisku lokalnym. Funkcjonować będzie przez 5 dni w tygodniu w godz. 15-20. Wstępny harmonogram zakłada zajęcia dla różnych grup wiekowych: m.in. komputerowe, plastyczne, szachowe, kulinarne, a od listopada ruszy kurs FunEnglish.pl - kurs e-kurs języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym
i wczesnoszkolnym i Funjunior.pl.

– Zapraszamy przedstawicieli organizacji społecznych do współtworzenia harmonogramu, tak aby nasza pracownia dawała  radość i przygotowanie młodszych i starszych do funkcjonowania we współczesnym społeczeństwie informacyjnym – powiedziała Renata Garleja.

Burmistrz Jacek Ślęczka szczególne podziękowania skierował do Fundacji Orange za tak wspaniałe działania, a mieszkańcom pogratulował wygranej.

Uroczystość została przygotowana przez MGOPK w Koziegłowach oraz mieszkańców Lgoty Mokrzeszy. W uroczystym otwarciu wzięło udział około 200 osób: przedstawiciele władz gminnych, radni, członkowie organizacji i stowarzyszeń oraz najmłodsi mieszkańcy, którzy najbardziej cieszą się z pracowni.

Program prowadzony jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Partnerzy programu Pracownie Orange to: ASUS, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę, Stowarzyszenie Szkoła Liderów, Laboratorium EE, Fundacja Highlight/Inaczej i Fundacja Dobra Sieć.

 

 

26

PAŹ

2015

2032

razy

czytano

2563/4592

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności