Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie spotkali się z Arkadiuszem Niemirskim

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbyło się spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim, zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną.

Arkadiusz Niemirski jest autorem książek dla dzieci i dla dorosłych, dziennikarzem, satyrykiem. Zalicza się jest do ścisłej czołówki krajowych pisarzy tworzących dla młodzieży. W latach osiemdziesiątych pisał skecze i teksty dla III Programu Polskiego Radia, występował też na estradzie.

Debiutował w 2000 r. książką „Pan Samochodzik i skarby Wikingów”, a do 2006 r. wzbogacił tę kultową serię stworzoną przez nie żyjącego już Zbigniewa Nienackiego o szesnaście tomów. Jest autorem m.in. powieści detektywistycznej dla młodzieży „Pojedynek detektywów” (2003), współczesnego dreszczowca „Zbrodnia prawie doskonała” (2003) czy książki „Testament bibliofila” (2005), na podstawie której powstał scenariusz filmowy. We wrześniu 2009 ukazała się kolejna pozycja dla młodzieży „Tajemnica Fabritiusa”, w kwietniu 2010 „Klątwa Nipkowa”.

W twórczości Arkadiusza Niemirskiego nie brakuje przygód, tajemnic, zagadek i elementów kryminału. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas V i  VI ze szkół podstawowych gminy Koziegłowy.

26

PAŹ

2015

1974

razy

czytano

2360/4391

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie