Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jurajski konkurs w szkole w Gniazdowie

W Szkole Podstawowej w Gniazdowie odbył się 23 października drugi etap VI Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Konkurs ten jest pierwszym w bieżącym roku szkolnym organizowanym dla uczniów szkół podstawowych przez Jurajskie Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy.

55 najlepszych znawców zasad polskiej pisowni wyłoniono wcześniej podczas eliminacji szkolnych w szkołach powiatów: będzińskiego, częstochowskiego i myszkowskiego. Teksty obu dyktand zredagowała koordynator konkursu, Urszula Zwolska.

Za najlepiej napisane dyktando tytuł laureata konkursu jurajskiego otrzymali: Martyna Bereza z Lgoty Górnej (przygotowana przez Ewę Marchewkę), Martyna Gorzelak (uczennica Barbary Zawadzkiej) i Małgorzata Wąsińska (uczennica Agnieszki Gołdy) ze szkoły w Kamienicy Polskiej, Paulina Dotkuś i Kacper Głowacki z SP w Gniazdowie (przygotowani przez Urszulę Zwolską), Zuzanna Riedel ze szkoły w Poraju (uczennica Anny Szczęsnej), Patryk Klimas ze szkoły w Lelowie (uczeń Anety Włodarskiej), Kacper Zenderowski (przygotowany przez Jolantę Czajkowską) i Jakub Morawiec (uczeń Elżbiety Oleksiak) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Myszkowie oraz Michał Pyrgiel z SP nr 3 w Myszkowie (uczeń Renaty Cholewki).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Dyplomy zostaną wręczone laureatom podczas uroczystego podsumowania działalności Jurajskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych w czerwcu przyszłego roku.

 

28

PAŹ

2015

2058

razy

czytano

2496/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.