Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przełajowy Puchar Polski w Koziegłowach [ZDJĘCIA, WYNIKI]

W sobotę, 14 listopada odbył się w Koziegłowach XXXVII Ogólnopolski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Był to zarazem III Memoriał Zygmunta Chmurzewskiego i I Memoriał Daniela Jurczyka. Zawody rozegrane zostały w ramach Pucharu Polski.

Świetnie spisali się reprezentanci Błękitnych Paula-Trans Koziegłowy. Na podium stanęli Olga Wasiuk, Jakub Musialik i Bartosz Oleksiak.

W Zawodach wystartowała w sumie rekordowa liczba uczestników, których we wszystkich kategoriach rywalizowało aż 303. W Elicie mężczyzn na starcie stanęło 48 zawodników, a w juniorach młodszych 47.

W Elicie mężczyzn bezapelacyjnie zwyciężył Marek Konwa (64-STO Leszno MTB Team) przed Marcelim Bogusławskim (MTB Silesia Rybnik) i Piotrem Konwą (4F SCOTT Racing Team). Bogusławski i Piotr Konwa to jeszcze orlicy. W juniorach pierwsze miejsce zajął Tomasz Rzeszutek (Baszta Bytów), drugie Stanisław Nowak (LKS Iskra Głogoczów) a trzecie Michał Stefanek (Unipol Częstochowa). Daniel Skora (Błękitni Paula-Trans) był 20. W juniorach młodszych całe podium przypadło kolarzom Koźminianki. Wygrał Damian Papierski przed Wiktorem Pichterem i Mateuszem Jakubaszem. W młodzikach triumfował Aleksander Suszko (Baszta Bytów) a drugie miejsce z identycznym czasem zajął reprezentant Błękitnych Paula-Trans Koziegłowy Jakub Musialik, trzeci był natomiast Kacper Wawrzacz (GK Gliwice Bike Atelier).

W Elicie kobiet zwyciężyła, zgodnie z przewidywaniami, Olga Wasiuk (Błękitni Paula-Trans) przed Martyną Klekot (Unipol Częstochowa) i Patrycją Lorkowską (Cartusia Kartuzy). W juniorkach triumfowała Lorkowska przed Patrycją Świerczyńską (SMS Żywiec Kross Junior) i Karoliną Perekitko (Cartusia Kartuzy). Najlepszą juniorką młodszą okazała się Marta Jaskulska (LKK Warmia Biskupiec), która dojechała do mety przed Brygidą Piersiak (Azalia Brzóza Królewska) i Aleksandrą Trzebińską (Koźminianka Koźminek). 17. była natomiast Wiktoria Skrobarczyk (Błękitni). W młodziczkach triumfowała Ewa Miłek (ELZAT Bieniasz Bike Team) przed Wioletą Furtak (Mayday Team Lublin) i Karoliną Kozyrą (Azalia). Sandra Skrobarczyk (Błękitni) zajęła 6. miejsce.

W kategorii Żak świetnie spisał się Bartosz Oleksiak. Zawodnik Błękitnych Paul-Trans zajął trzecie miejsce. W rywalizacji chłopców drugie miejsce zajął Oskar Maśka, a wśród dziewcząt trzecie zajęła Milena Tokarska (oboje Błękitni Paula-Trans).

Organizatorem wyścigu był MGLKS Błękitni Koziegłowy. Puchary i dyplomy wręczali Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka oraz wiceprzewodniczacy Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Zenon Jarecki.