Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

„Czytam sobie w bibliotece” to kolejny pomysł na promocję czytelnictwa, tym razem skierowany do najmłodszych czytelników - dzieci w wieku 5-8 lat. Realizowany w oparciu o projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej do którego dołączyła koziegłowska biblioteka. Biblioteka otrzymała z wydawnictwa Egmont komplet książek z serii „Czytam sobie” oraz materiały i filmy instruktażowe do przeprowadzenia zajęć.

Pierwsze zajęcia odbyły się 15 października, na których gościłyśmy w bibliotece dzieci z Przedszkola w Koziegłowach z oddziałami integracyjnymi (dzieci ze Starej Huty – 5- i 6-latki ). Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o książkę Ewy Nowak pt. „Szarka”. Na zajęciach dzieci w twórczy sposób zinterpretowały literaturę korzystając z takich form wyrazu jak: film, animacja, plastyka, zajęcia ruchowe oraz elementy zajęć teatralnych - mówi Bożena Kolasa, kierownik Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Koziegłowy.

Przedszkolaki zdobyły wiedzę z zakresu: życia leśnych zwierząt oraz ich obyczajów, rozpoznawania ich odgłosów, śladów zostawianych przez te zwierzęta. Zajęcia przeprowadziła bibliotekarka Beata Bednarczyk a efekty bibliotecznych działań, zgodnie z założeniami projektu, zostaną upowszechnione w środowisku szkolnym i bibliotecznym.

„Marta i ufoludek” czyli przyjaciele planety Ziemia na podstawie książki Wojciecha Widłaka to kolejne spotkanie z przedszkolakami ze Starej Huty, które odbyło się 12 listopada, w ramach realizacji projektu „Czytam sobie w bibliotece”. Poprzez rozmowę, czytanie, zabawę, zajęcia plastyczne, prezentację multimedialną dzieci uczyły się jak należy prawidłowo segregować śmieci, dbać o naszą planetę Ziemię. Dzięki wizycie pracowników Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy zajmujących się ochroną środowiska najmłodsi zaznajomili się z tak trudnymi pojęciami jak: odpady, recykling, segregacja. Jednak największym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyła się ta część zajęć, podczas której tworzyły one z różnorodnych odpadów ufoludki. Kreatywność, pomysłowość dzieci była wręcz zaskakująca. Niesamowitą fantazją wykazały się także nadając swoim ufoludkom imiona. Podsumowaniem działań było wręczenie dzieciom pamiątkowych dyplomów oraz prezentów w postaci teczek „Czytam sobie w bibliotece” otrzymanych od organizatora projektu.

Jesteśmy pewni, że ten sposób obcowania maluszków z książką i Biblioteką to strzał w przysłowiowa dziesiątkę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć na stronie biblioteki - dodaje Bożena Kolasa.

STRONA BIBLIOTEKI

 

16

LIS

2015

1951

razy

czytano

2401/4449

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie