Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Oj działo się w Koziegłowach, XV finał WOŚP!

 Temat tegorocznego XV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest taki sam jak przed rokiem. Orkiestra po raz drugi zagrała dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę udzielania pierwszej pomocy. Wielkie granie na hali sportowej przy Gimnazjum Nr 1 w Koziegłowach rozpoczęło się o godzinie 15:00. „Dyrygentem” była nie zawodna Agata Morawiec. Pierwsze odbyły się pokazy Straży i Ratownictwa Medycznego. Mieszkańców Koziegłów i okolic przybywało z godziny na godzinę. W kawiarence można było napić się kawy czy herbaty i zjeść kawałek dobrego ciasta. Miód, ogórki, grzybki, wszystko domowej roboty można było nabyć na stoisku zorganizowanym przez młodzież szkolną. Wystawione obrazy z Koła Plastycznego „Spichlerz 86” z Siemianowic Śląskich oraz  „Ochra” z Woźnik przyciągały swą oryginalnością. Ponad 30% wartości obrazu przeznaczone jest na Orkiestrę. Wystąpiły profesjonalne zespoły. Zespół „Catawba”, którego piękne, barwne stroje i folklor indiański wprawiały  w zachwyt. Do  tańca z Indianami ruszyła młodsza publiczność Muzyka szkockich kobziarzy,  „Pipes & Drums” z Częstochowy, w prawdziwych spódnicach w kratę, zachwyciła publiczność. Nie zabrakło tez wokalu i tańca w wykonaniu przedszkolaków oraz młodzieży szkolnej. Między występami odbywały się licytacje, które prowadziła Dyrektor Maria Cwanek oraz Bogdan Wiśniewski.  Licytowano przedmioty przekazane przez Wielką Orkiestrę takie jak: kalendarz,  kubek, apteczka pierwszej pomocy, koszulka z napisem ratujemy – uczymy się ratować, a także przedmiotów ofiarowanych na ten szczytny cel od osób prywatnych m.in.: gleukometr, do pomiaru poziomu cukru, obraz, czapka z lisa, płyty. Mieszkańcy dzielili się również swymi sercami, przekazując specjalne datki, artykuły spożywcze do sklepiku. 99 wolontariuszy z naszej Gminy wyruszyło z puszkami. Na aukcję internetową  wystawiona jest kopia certyfikatu „Największego Kapelusza”, która potrwa 10 dni. (B.K)

Zebranych zostało: 20 024,55 zł, Z licytacji ponad: 2000 zł, W puszkach: 17 276,99 zł , Inne: 747,56 zł

Podziękowania!
Jako organizator, chciałam złożyć gorące podziękowania na ręce tych wszystkich osób, które w jaki kolwiek sposób przyczyniły się do organizacji XV Finału WOŚP w naszej gminie.
- Dziękuję tym, którzy obdarzyli nas zaufaniem i wpłacili na konto pieniądze potrzebne do zorganizowania imprezy.
- Dziękuję tym którzy darowali nam rzeczy materialne.
- Dziękuję tym dzięki którym wolontariusze mogli kwestować, w każdym miejscu naszej gminy.
- Dziękuję rodzicom za dowóz dzieci i przychylność w stosunku do nas, oraz za przetwory i ciasta.
- Dziękuję dyrekcjom wszystkich szkół, a szczególnie naszej za możliwość zorganizowania tego finału. Straży i policji za występ i pomoc, a także tym, co uwiecznili ten dzień – za ich pracę.
- Dziękuję młodzieży za jej zaangażowanie. I wszystkim pozostałym, za każdą symboliczną złotówkę.
Agata Morawiec  


 

 

15

STY

2007

3119

razy

czytano

4363/4570

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.