Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Gniazdowie w świecie mitów Greków i Rzymian

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Gniazdowie zaprosiła uczniów klas

IV-VI do udziału w Powiatowym Konkursie Literackim W świecie mitów Greków

i Rzymian. Konkurs ten ma na celu propagowanie mitologii greckiej i rzymskiej jako dziedzictwa kultury śródziemnomorskiej, pogłębianie wiedzy o wierzeniach starożytnych Greków i Rzymian. Mity, opowieści o bogach i herosach, stanowią próbę wyjaśnienia odwiecznych zagadnień bytu, świata i człowieka, życia i śmierci, dobra i zła. Przez wieki inspirowały poetów i pisarzy, malarzy i rzeźbiarzy. Do dziś cieszą się ogromną popularnością również wśród dzieci i młodzieży, o czym świadczy liczny udział reprezentantów szkół z trzech powiatów: będzińskiego, częstochowskiego i myszkowskiego.

Pierwsze miejsce zajęli w konkursie uczniowie ze szkoły w Koziegłówkach – Katarzyna Kurzak i Zuzanna Łabuś (nauczyciel przygotowujący Urszula Kajdas). Drugie miejsce – ex aequo: Emilia Cichopek, Kamil Skawra,– uczniowie Beaty Korusiewicz ze szkoły w Pińczycach i Paulina Dotkuś, Patryk Sapota ze szkoły w Gniazdowie – przygotowani przez Urszulę Zwolską. Trzecim miejscem podzieliły się uczennice ze szkół: w Kamienicy Polskiej – Katarzyna Dziubińska i Olga Zalas – podopieczne Agnieszki Gołdy oraz w Lgocie Górnej – Julita Całka i Oliwia Szmal przygotowane przez Annę Polak.

Markowe pióra i długopisy ufundowane przez Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie wręczyła laureatom prezes Zofia Jakubczyk, protektorka konkursu.

14

GRU

2015

1967

razy

czytano

2518/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.