Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wolontariusze zebrali 800 kilogramów żywności

Czas poprzedzający święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. Częściej myślimy o drugim człowieku o jego krzywdzie, złym losie, bezradności i samotności.

Zaczynamy być wrażliwsi chętni do niesienia pomocy bliźniemu. Nasza parafia pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Koziegłowach, jak co roku, zorganizowała w dniach od 11-12 grudnia zbiórkę żywności dla osób najbardziej potrzebujących. W akcji koordynowanej przez Caritas udział wzięło 20 wolontariuszy. Była to przede wszystkim młodzież z tutejszego Zespołu Szkół z ks. wikariuszem Kamilem Tokarzem, koordynatorem akcji Marianem Kuźbą oraz osoby prężnie działające przy parafii.

Łącznie zebrano 800 kg żywności. Głównie były to artykuły spożywcze o przedłużonym terminie ważności jak: mąka, cukier, olej, makarony, konserwy, słodycze, kawa, herbata.

Z pewnością tego typu pomoc umożliwi spędzenie nadchodzących świąt godnie, z radością nie tylko na twarzy ale i w sercu. Mając świadomość pozostawionej nam nauki Jezusa Chrystusa, abyśmy się stawali lepszymi ludźmi, dającymi nadzieję, miłość i oczywiście miłosierdzie ,,budujemy lepsze jutro i dajemy przykład innym do naśladowania.

Otwórzmy nasze serca, sprawmy, aby nasze działania dla dobra drugiego człowieka trwały nie tylko z racji świąt ale były kontynuowane przez cały nadchodzący rok.

Niech słowa św. Jana Pawła II staną się wymownym podsumowaniem:

DZISIEJSZEMU CZŁOWIEKOWI WPROWADZONEMU W ZAMĘT PRZEZ LICZNE SPRZECZNE IDEOLOGIE I ZANIEPOKOJONEMU PRZEZ LICZNE ZJAWISKA DRAMATYCZNE I BOLESNE POTRZEBNA JEST PEWNOŚĆ, ŻE MIMO WSZYSTKO ISTNIEJE NADZIEJA I RADOŚĆ, PONIEWAŻ BÓG STAŁ SIĘ CZŁOWIEKIEM …

 

Tekst: Urszula Bryłka, zdjęcia ks. Kamil Tokarz

21

GRU

2015

1681

razy

czytano

2458/4549

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.