Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Koncert kolęd w kościele w Koziegłowach

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. Na świat przychodzi Dzieciątko Jezus, ludzie są otwarci, jakby lepsi, chętnie spędzamy czas w gronie najbliższych. W domach rozbrzmiewają kolędy.

Śpiewanie kolęd i pastorałek to piękna, polska tradycja. W tym czasie chętnie uczestniczymy również we wszelkiego rodzaju świątecznych koncertach i jasełkach.

Koncert kolęd ,,W drodze do Betlejem” przygotowany przez Gminny Zespół Pieśni i Tańca ,,Koziegłowy” odbył się 27 grudnia w kościele pw. Marii Magdaleny w Koziegłowach. Publiczność mogła wspólnie z zespołem zaśpiewać ,,Wśród nocnej ciszy”, ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki”, ,,Przybieżeli do Betlejem”, ,,Dzisiaj w Betlejem”, ,,Bóg się rodzi”.

Solistki - Zuzia Rydzowska, Kinga Żak, Julia Kaźmierska przepięknie zaśpiewały ,,Oj maluśki, maluśki”, Kasia Szewczyk, Zuzia Rzepka, Pola Drysh, Karolina Garleja, Julia Psonka, Joasia Moczulska wykonały ,,Lulajże Jezuniu”, Weronika Duda i Grażyna Wcisło - ,,Jezus malusieńki” a Barbara Sapota i Grażyna Wcisło zaśpiewały w duecie ,,Gdy śliczna Panna”.

Koncert w murach świątyni podkreślił charakter świąt a dobór kolęd, tych najbardziej znanych i popularnych, pozwolił wszystkim uczestnikom na wspólne śpiewanie. Rzec można, odbyło się wielkie, wspólne kolędowanie

MGOPK Koziegłowy

31

GRU

2015

1887

razy

czytano

2459/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.