Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pracownia Orange w Lgocie Mokrzeszy prężnie działa

Pracownia Orange działa w Sołeckim Centrum Kultury w Lgocie Mokrzeszy od niespełna trzech miesięcy a już może pochwalić się sporymi osiągnięciami.

Dzieci bardzo chętnie korzystają z zasobów pracowni, coraz częściej zagląda tam młodzież. Pracownia Orange to nie tylko świetlica multimedialna. Wokół niej organizowane są ciekawe zajęcia i spotkania, również dla dorosłych, z dużym zaangażowaniem sołtysa, Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń Wiejskich. W ofercie są zajęcia stałe: aerobik, warsztaty szachowe, warsztaty plastyczne dla dzieci, komputerowy e-kurs angielskiego dla dzieci, warsztaty dla początkujących ABC komputera. Do dyspozycji jest również stół do tenisa i bilard.

W listopadzie odbyły się zajęcia z języka angielskiego dla dzieci w ramach projektu "FunEnglish w bibliotece, Kolorowo - warzywnie i owocowo, przeprowadzone przez Elizę Noszczyk, nauczycielkę języka angielskiego. W okresie przedświątecznym akcja ozdoby choinkowe na Świąteczne drzewko Pracowni Orange zyskała wielu zwolenników, co wpłynęło na zaangażowanie lokalnej społeczności i sponsorów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty przygotowywania świątecznych stroików zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz dekorowanie bożonarodzeniowych pierniczków dla dzieci z grupą inicjatywną. Pracownia uczestniczy w grywalizcji, w Pracowniach Orange. To taka forma zabawy i pozytywnej rywalizacji, a za działania, projekty i realizację określonych zadań na rzecz mieszkańców swojej miejscowości, pracownie otrzymują punkty. Obecnie zajmuje 7. pozycję w rankingu w gronie 77 pracowni w Polsce. Wszystkie wyzwania i działania pracowni można śledzić na platformie https://pracownieorange.pl/.

Pracownia wygrała wizytę mobilnego warsztatu Fab Lab. To otwarty cyfrowy warsztat wyposażony w narzędzia do tworzenia prawie wszystkiego – drukarki 3D, plotery laserowe, frezarkę CNC itp. W Sołeckim Centrum Kultury przez cztery dni tworzyć będą gliniany piec do pizzy lub ogród edukacyjny warzywno-ziołowy, a w ramach warsztatów „małe zwierzę” za pomocą plotera laserowego, stworzą zestaw drewnianych puzzli. To już w kwietniu przyszłego roku, a w maju przylecą do pracowni „Latający animatorzy kultury”. To działania Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. “Latający Animatorzy Kultury, Latający Socjologowie i Latający Animatorzy Cyfrowi” zagoszczą w Lgocie Mokrzeszy w maju i pomogą m.in. odpowiedzieć na pytania: Jak działać w społeczności tworząc teatr z niczego? Jak wykorzystywać nowe technologie i zasoby sprzętowe Pracowni? Jak nawiązać relacje z lokalnymi partnerami?

Zespół Pracowni Orange w Lgocie Mokrzeszy zaprasza do korzystania z oferty pracowni.

31

GRU

2015

1850

razy

czytano

2480/4576

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.