Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kolejne bezpłatne laptopy dla mieszkańców gminy

Mieszkańcy Gminy i Miasta Koziegłowy otrzymali bezpłatnie kolejne 65 laptopów. To już czwarte rozdanie w gminie Koziegłowy w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – INTERNET dla Mieszkańców Miasta i Gminy Koziegłowy”, w ramach działania 8.3 „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion”, osi priorytetowej 8: Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki”.

– Ten sprzęt przeznaczony jest dla państwa i waszych rodzin. Mam nadzieję, że dzięki niemu lepiej funkcjonować i wykorzystywać swoje możliwości – powiedział burmistrz Jacek Ślęczka. – Możemy powiedzieć, że wszyscy chętni, którzy zgłosili się do nas w ciągu dwóch lat i spełnili kryteria, otrzymali sprzęt komputerowy. Chciałbym, abyście dbali o przekazany wam sprzęt. W razie problemów ze sprzętem, w Urzędzie Gminy i Miasta Koziegłowy są pracownicy, którym można to zgłosić i będą reagować.

Mieszkańcom uczestniczącym w projekcie podłączony zostanie także internet. Trwałość projektu wynosi pięć lat. Po pięciu latach sprzęt stanie się własnością użytkowników.

Projekt sfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Jego całkowita wartość to 1 mln 289 tys. 649 zł. Okres realizacji projektu obejmuje sierpień 2013 - grudzień 2015. W sumie mieszkańcy Gminy i Miasta Koziegłowy otrzymali komputerów 213 wraz z łączem internetowym. Ostatnie 65 udało się zakupić z oszczędności w przetargu.

W ramach projektu wyposażono również jednostki podległe gminie w 135 komputerów, 15 drukarek oraz łącza internetowe (LO Koziegłowy, Gimnazja w: Koziegłowach, Lgocie Górnej, Pińczycach, Szkoły Podstawowe, Przedszkole w Koziegłowach, MGOPK (świetlice środowiskowe), GMOPS (WTZ Wojsławice).

Projekt obejmował łącznie cztery rozdania:

I – 111 komputerów dla mieszkańców oraz 60 komputerów i 8 drukarek dla jednostek podległych

II – 37 komputerów dla mieszkańców oraz 37 komputerów i 7 drukarek dla jednostek

III – 38 komputerów dla jednostek

IV – 65 komputerów dla mieszkańców

Oficjalne przekazanie komputerów mieszkańcom przez burmistrza Jacka Ślęczkę, w ramach IV rozdania, odbyło się 5 stycznia.

 

 

 

 

07

STY

2016

2647

razy

czytano

2387/4490

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.