Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W zgiełkliwej i - jak zwykle - natarczywej galerii handlowej, w domu babci sprzątającej spokojnie mieszkanie, na ulicy pośród biedy, wreszcie w domu niepełnosprawnego dziecka rozgrywały się sceny tegorocznych Jasełek, którymi dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gniazdowie chciały przywitać Jezusa Nowonarodzonego. Główni bohaterowie za sprawą rezolutnej Karolci podjęli udaną próbę odszukania tajemnicy Bożego Narodzenia w trudnej, szarej i niebezpiecznej rzeczywistości codzienności. Atakowani propozycjami marketingu i „dobrej opinii”, omotani iluzją przekonania, że nie warto ryzykować i najlepiej trzymać się utartych ścieżek - odważyli się jednak w poszukiwaniu Karolci powędrować nieco inaczej niż zwykle i dzięki temu odnaleźć to, co prawdziwie najcenniejsze. A rezolutna Karolcia odważna była i zmęczona światem pustym jak wydmuszka choć bardzo kolorowym i kuszącym. Mądrości życiowej wolała poszukać wśród biedoty, a dobrych rad w domu niepełnosprawnego chłopca żyjącego w biednej ale kochającej się rodzinie. Tam dowiedziała się, że „szczęście zależy także od nas, od tego, co w swych sercach mamy” i takiego szczęścia najbardziej zapragnęła.

Przedstawienie zostało zaprezentowane kilka razy: najpierw podczas szkolnej Wigilii w Szkole Podstawowej w Gniazdowie (20 grudnia), gdzie obejrzeli je zaproszeni na uroczystość goście, rodzice, nauczyciele i dzieci; następnie w Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 stycznia w trzech kościołach naszych miejscowości: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniazdowie, Św. Jana Marii Vianney`a w Mzykach i w kościele Św. Marii Magdaleny w Gniazdowie. Zarówno parafianie Parafii Mariawickiej jak i Rzymsko-Katolickiej mieli możliwość obejrzeć przedstawienie, ucieszyć się jego przesłaniem i próbować wżyciu zastosować mądre wskazania jego bohaterów.

Oby doskonali aktorzy - dzieci z Gniazdowa i Mzyk (wspomagane przez nieco starszych absolwentów naszej szkoły) dobrze zapamiętały radość tworzenia tak pięknego dzieła, a główne przesłanie poniosły w swoje dorosłe życie. „Dziękujmy dzisiaj za nas samych, za zdrowie, radość, nasze życie. A nasze Boże Narodzenie niech nas przemieni całkowicie!”


Szkoła Podstawowa w Gniazdowie

25

LUT

2016

1479

razy

czytano

2349/4492

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.