Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ferie w Pracowni Orange w Lgocie Mokrzeszy

Tegoroczne ferie w Pracowni Orange w Lgocie Mokrzeszy dzieci spędziły bardzo aktywnie. Na każdy dzień przygotowaliśmy dla nich coś innego i ciekawego do wykonania. Mieliśmy trochę sportu, warsztatów plastycznych, kulinarnych, chwile relaksu przy dobrym filmie i muzyce.

Zwieńczeniem całej akcji i oczywiście jej najbardziej wyczekiwanym momentem był przyjazd z warsztatami teatralnymi latającego animatora z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" pana Sebastiana - członka zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, absolwenta kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Wizytę animatora i bezpłatne warsztaty zawdzięczamy Fundacji Orange, która zaprosiła organizacje pozarządowe, by wspólnie ożywić przestrzeń wokół naszej pracowni i odkryć potencjał drzemiący w osobach, które je tworzą. Pracownia w Lgocie Mokrzeszy przeszła pomyślnie rekrutację do programu Latający Animatorzy Kultury, Latający Socjologowie i Latający Animatorzy Cyfrowi dla Pracowni Orange i w nagrodę otrzymała możliwość współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami.

W ramach promocji naszej Pracowni Orange zaprosiliśmy na te wspólne warsztaty dzieci z świetlic środowiskowych z gminy Koziegłowy. Dla nich też był to fajnie spędzony czas, tym bardziej, że przygotowaliśmy specjalnie dla gości niespodziankę w postaci „trzech stacji zadaniowych”. Do przejścia były stacje: stacja teatr - zajęcia z animatorem skutkujące powstaniem małych form teatralnych, stacja ciasteczkolandia - warsztaty zdobienia ciastek połączone z degustacją, stacja biblioteka - warsztaty literacko-plastyczne. Po poprawnym wykonaniu zadań, gości czekała podróż w świat gier multimedialnych i nie tylko.

By nie psuć atmosfery dwóch ostatnich dni zaprosiliśmy naszych przyjaciół z innych świetlic na nockę w sołectwie. Uczestnicy leżąc na wygodnych posłaniach na podłodze w sali bankietowej do rana oglądali filmy i snuli opowieści o duchach. Niestety, to co dobre kiedyś się kończy, więc w sobotę po śniadaniu rozjechaliśmy się do naszych domów.

Dziękujemy Fundacji Orange za możliwość współpracy z pasjonatami, doświadczonymi specjalistami w różnych dziedzinach. Dzięki nim nasza pracownia efektownie działa dając możliwość rozwoju dzieciom uczestniczącym w zajęciach.


Pracownia Orange w Lgocie Mokrzeszy

 

 

 

 

01

MAR

2016

1784

razy

czytano

2343/4490

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.