Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniach 28.02 – 3.03. 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Koziegłówkach oraz Zespołu Szkół w Pińczycach wraz z opiekunami spędzili 5 dni na białym szaleństwie. Był to już czwarty wyjazd zorganizowany przez ZS w Pińczycach – tym razem z zaprzyjaźnioną szkołą w Koziegłówkach. W drodze do Murzasichla uczniowie zwiedzili Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, gdzie uczestniczyli również we Mszy Świętej.

W Ludźmierzu miało miejsce wydarzenie, uznawane przez niektórych za prorocze. 15 sierpnia 1963 r., w trakcie Uroczystości Koronacji figury Matki Boskiej Ludźmierskiej, której przewodniczył prymas Polski Stefan Wyszyński, biskup Karol Wojtyła chwycił w locie berło, które wypadło z ręki figury. Podobno wówczas Matka Boska ofiarowała przyszłemu Papieżowi kluczową rolę w Kościele.

Uczestnicy obozu narciarskiego zostali zapoznani ze specyfiką jazdy na nartach. Przedstawiony został uczniom dekalog narciarza, czyli omówiono wszystkie zasady bezpiecznej jazdy na stoku.

Pierwsze zjazdy narciarskie odbyły się w poniedziałkowe przedpołudnie. Uczniowie zostali podzieleni na pięć grup, w zależności od umiejętności. Młodzi narciarze zaczęli pierwsze szkolenia pod okiem wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa... i tak przez kolejne dni. Grupa zaawansowana doskonaliła swoją technikę jazdy, uczestniczyła w slalomie a nowicjusze uczyli się jak chodzić na nartach, jeździć pługiem, skręcać, hamować, korzystać z wyciągu. Wszyscy po 5 dniach świetnie radzili sobie i wrócili z umiejętnością bezpiecznej jazdy na nartach.

 Wieczorami uczniowie korzystali z basenu, spacerowali po okolicy, brali udział w wieczorze góralskim oraz w bitwie na śnieżki. W ostatnim dniu pobytu odwiedzili Zakopane, słynne Krupówki, zakopiański rynek.

Dużą atrakcją dla uczestników wyjazdu okazał się wjazd kolejką wagonikową na Gubałówkę, skąd szlakiem papieskim zeszliśmy do miejscowości Ząb, w której to niegdyś górale witali Jana Pawła II przepięknymi słowami : Witaj Gazdo Świata w miejscu skąd najbliżej do nieba. Jest to bowiem jedna z najwyżej położonych miejscowości w Polsce, skąd również pochodzi słynny narciarz Kamil Stoch.

W obozie narciarskim uczestniczyło 60 osób. Opiekunami w czasie wyjazdu były: Joanna Sularz, Aleksandra Niedziocha, Magdalena Duda, Małgorzata Waś oraz Marta Stępień.

Uczniowie przygotowują się już do wyjazdu edukacyjnego do Włoch (Bibione), gdzie będą realizowąć program sportowy oraz projekt edukacyjny – The Tragical History of Romeus and Juliet, łączący elementy nauki języka angielskiego z edukacją humanistyczną, dotyczącą w szczególności Williama Sheakspere`a. Jednym z punktów programu będzie bowiem osławione w dramacie twórcy miasto Werona.

 

 

 

 

 

 

 

 

23

MAR

2016

1554

razy

czytano

2368/4534

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.