Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Sezon motorowy na Jurze rozpoczęty w gminie Koziegłowy

Już po raz XVII Dąbrowski Klub Turystyki Motorowej PTTK z Dąbrowy Górniczej zorganizował tradycyjny rajd turystów zmotoryzowanych „Niedziela Palmowa w Jurze” Koziegłówki 2016.

- W tym roku start rajdu odbył się w Koziegłowach, gdzie zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez gospodarzy miasta i gminy Burmistrza Jacka Ślęczkę oraz Sekretarza Krzysztofa Bąka – mówi Eugeniusz Teresiński, komandor rajdu.

Dąbrowski Klub TM został uhonorowany pięknym pucharem. Uczestnicy imprezy wraz z władzami miasta przeszli do Sali Sesyjnej UMiG, gdzie burmistrz obszernie opowiedział o historii Koziegłów. Po zwiedzeniu miejscowości 40 uczestników i organizatorów (16 załóg samochodowych) udało się na mszę świętą do kościoła w Koziegłówkach.

- Mieliśmy tam przyjemność spotkać się z członkami zaproszonego na rajd Klubu Rowerowego M-2 z Myszkowa pod przewodnictwem Mariana Kotarskiego, którzy przyjechali w sile 8 rowerzystów – dodaje komandor.

Po poświęceniu palm załogi udały się pod przewodnictwem podleśniczego Michała Kulaka do „Rezerwatu Cisów” w Hucie Starej. Po zwiedzeniu rezerwatu przeprowadzono konkursy sprawnościowe i rekreacyjne. Następnie wszyscy udali się do „Pierogarni u Babci Marysi’ w Kozieglówkach. Tam po zjedzeniu przepysznych domowych pierogów zostały ogłoszone wyniki konkursów wiedzy krajoznawczej oraz wręczone puchary i nagrody.

Pogoda w miarę dopisała i wszyscy uczestnicy imprezy wracali do domów zadowoleni. A wracali do Dąbrowy Górniczej, Będzina, Sosnowca oraz do bardziej odległych miejscowości jak: Kraków, Żywiec, Międzybrodzie Bialskie a nawet Ujsoły przy granicy ze Słowacją. DKTM zaprasza na następne imprezy organizowane przez klub.

29

MAR

2016

1489

razy

czytano

2318/4490

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.