Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. A. Szklarskiego w Koziegłowach (Kamila Piekarska, Anna Matyja, Alicja Plucińska) oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej z Lgoty Górnej (Bartosz Skuła, Adam Lubas, Szymon Kapuściak) reprezentowali 22 marca rejon zawierciański podczas Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym w Chybiu.

W zawodach rywalizowało szesnaście szkół w kategorii dziewcząt oraz szesnaście szkół w kategorii chłopców. W każdej kategorii walczyło 48 zawodników i zawodniczek.

Dziewczęta i chłopcy walczyli bardzo mocno. Niestety, w pewnym momencie na ich drodze stanęły zawodniczki i zawodnicy zrzeszeni (posiadający licencje Polskiego Związku Tenisa Stołowego), reprezentujący barwy klubowe w Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych. Ostatecznie dziewczęta z Koziegłów zajęły mocne, siódme miejsce na szesnaści szkół. Najlepiej z drużyny uplasowała się Kamila Piekarska, która na 48 zawodniczek zajęła piętnastą pozycję. Ania Matyja znalazła się w przedziale 17-24, a Ala Plucińska 33-48. Dziewczęta zdobyły 25 punktów. Tyle samo punktów zdobyła Szkoła Podstawowa z Gliwic, jednak zawodniczka z tej szkoły była o dwa miejsca wyżej od Kamili, co zadecydowało o ich lepszej pozycji.

Najlepsze okazały się dziewczęta z ZSS z Mysłowic (rejon Katowice), na drugim miejscu była SP nr 1
w Chybiu (rejon Pszczyna), a na trzecim SP nr 1 Pszów (rejon Wodzisław Śląski). Kolejne miejsca zajęli: IV – SP nr 5 Orzesze (rejon Tychy), V – SP nr 33 w Bytomiu (rejon Bytom), VI – SP nr 1
w Gliwicach (rejon Gliwice), VII – Szkoła Podstawowa w Koziegłowach (rejon Zawiercie).

Chłopcy z Lgoty Górnej również zmagali się z trudnymi zawodnikami. Najlepszy z drużyny okazał się Bartosz Skuła, który ukończył grę w przedziale 25-32.

– Cieszymy się ogromnie, że nasi zawodnicy wywalczyli sobie udział w tak wysokiej rangi zawodach,
gdzie Gmina i Miasto Koziegłowy mogły reprezentować rejon zawierciański. Dzięki nim Gmina
i Miasto Koziegłowy pojawi się kalendarzu zawodów sportowych Śląskiego Związku Sportowego,
a inne szkoły o nas usłyszą – mówi Aneta Myrmus, opiekun naszej ekipy.

Turniej wojewódzki to przedostatni etap w kalendarzu zawodów sportowych Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego. Następny etap to Ogólnopolski Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego, który w 2016 roku zostanie rozegrany 19-21 maja w Rawie Mazowieckiej. Uczestniczyć w nim będą mistrzowie Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej z poszczególnych województw oraz wicemistrzowie województw.