Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Biblioteka Publiczna w Koziegłowach przyłączyła do akcji społeczno-edukacyjnej " Żonkile". Akcja Żonkile organizowana jest już po raz czwarty przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W dniu 19 kwietnia 2016 roku o godzinie 12:30 na stronie muzeum www.polin.pl odbędzie się internetowa premiera filmu.

Zapraszamy 21 kwietnia godz. 9.00 do Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach na projekcję filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim.”

Film o powstaniu w getcie warszawskim składa się z trzech spójnych części. Pierwsza przedstawia sytuację Żydów w przedwojennej stolicy oraz historię getta warszawskiego do momentu wybuchu powstania przy użyciu niepublikowanych wcześniej archiwalnych zdjęć i filmów z Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, Shoah Foundation i Filmoteki Narodowej. Jego reżyserką jest Kamila
Veymont, animację tworzy Łukasz Rusinek. Sercem filmu jest pokazanie przebiegu powstania w getcie warszawskim z uwzględnieniem motywów i racji postępowania poszczególnych bohaterów.
Ostatnia część to materiał pokazujący upamiętnienie polskich Żydów w przestrzeni współczesnego miasta, na wystawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz obecny wygląd miejsc związanych z gettem warszawskim.

12

KWI

2016

1425

razy

czytano

2350/4534

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.