Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wojewódzkie sukcesy badmintonistów z SP w Gniazdowie

Mała szkoła a odnosi ogromne sukcesy sportowe na szczeblu wojewódzkim

Szkoła Podstawowa w Gniazdowie jako pierwsza w gminie Koziegłowy i pierwsza w powiecie myszkowskim zaszczepiła swoim uczniom grę w badmintona. Od roku 2011 uczniowie rozpoczęli stałe treningi pod okiem mgr Roberta Majchrzaka, nauczyciela wychowania fizycznego. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu po godzinach dydaktycznych z podziałem na drużynę chłopców i dziewcząt. Ze względu na problemy lokalowe uczniowie trenowali też na hali sportowej w ZS w Koziegłowach.

Wymagało to dużej determinacji nauczyciela i rodziców, gdyż musieli dowozić uczniów na dodatkowe treningi. Praca dała jednak oczekiwane rezultaty. W roku szkolnym 2011/2012 drużyna chłopców zajęła pierwsze miejsce w gminie i pierwsze miejsce w powiecie a drużyna dziewcząt drugie miejsce w powiecie. Rok 2012/2013 był jeszcze bardziej owocny. Drużyna chłopców zajęła pierwsze miejsce w gminie i w powiecie, wygrała też półfinały wojewódzkie i brała udział w Wojewódzkim Turnieju Badmintona dla dzieci i młodzieży w Dąbrowie Górniczej zajmując szóste miejsce drużynowo. Indywidualnie na ósmym uplasował się Wiktor Majchrzak, na jedenastym Konrad Muchla, mierząc się z rywalami ze szkół sportowych. Dla szkoły w Gniazdowie te wyniki to ogromne wyróżnienie.

Kolejny rok 2013/2014 skutkował pierwszym miejscem w gminie i w powiecie oraz drugim w półfinałach wojewódzkich a rok 2014/2015 był kolejnym pasmem sukcesów naszych uczniów. Triumfowali w gminie a także w powiecie i w półfinałach wojewódzkich, których byliśmy organizatorami. Finał Wojewódzki w badmintona rozegrany w Czeladzi to kolejny sukces naszej szkoły. Uczniowie zdobyli dziewiąte miejsce w województwie śląskim drużynowo. Piąte indywidualnie zajął Jordan Majchrzak a 24. Patryk Sapota. Sytuacja powtórzyła się w roku szkolnym 2015/2016. Uczniowie zdobywając po raz kolejny pierwsze miejsca w gminie, powiecie i półfinałach wojewódzkich, których byliśmy organizatorami zmagali się w Dąbrowie Górniczej w Finałach Wojewódzkich Młodzieży Szkolnej zajmując drużynowo ósme miejsce w województwie. Szósty indywidualnie był Jordan Majchrzak i 25. Patryk Sapota. Te ogromne sukcesy dla naszej małej społeczności szkolnej nie były by możliwe gdyby nie ofiarna praca nauczyciela Roberta Majchrzaka, uczniów ich rodziców i członków „UKS – ORLIKI GNIAZDÓW”. To w ramach tego klubu został zakupiony dla uczniów profesjonalny sprzęt do treningów i zorganizowane dodatkowe zajęcia, dzięki którym sięgali po wysokie miejsca na szczeblu wojewódzkim. Można więc śmiało powiedzieć , że mała szkoła może również osiągać ogromne sukcesy.

Materiał przygotowała SP w Gniazdowie

 

26

KWI

2016

1456

razy

czytano

2293/4490

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.