
kozieglowy.pl
Wielkanocne warsztaty w MGOPK
29
mar
2023
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Gminy i Miasta Koziegłowy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
Uczniowie z Zespołu Szkół w Pińczycach uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „O tym nie można zapomnieć – spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów” realizowanym przez IPN w Warszawie.
Pierwszym etapem w projekcie była wizyta w miejscu pamięci na terenie gminy, kolejnym udział w warsztatach dotyczących kształtowania umiejętności wykonania notacji historycznej oraz przeprowadzenia wywiadu ze świadkiem historii.
Uczniowie gimnazjum w składzie: Maja Mieszkowska, Weronika Marcoń, Katarzyna Uchnast, Kamil Kruz uczestniczyli w warsztatach we Wrocławiu, odwiedzili miejsce pamięci historycznej w Siedlcu Dużym. Zapalili znicz pod Pomnikiem poświęconym ofiarom II wojny światowej, który znajduje się przed Kościołem p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. Dotarli również do informacji iż pięć kobiet z Siedlca Dużego trafiło w czasie II wojny światowej do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Były to: Waleria Będkowska, Bronisława Filipczyk, Józefa Janicka, Stefania Orda, Helena Rarok. Jedna z nich, pani Józefa, nie wróciła.
Uczniowie przeprowadzili również i zarejestrowali kamerą wywiad z byłą więźniarką obozu KL Ravensbrück – panią Kamilą Janowicz-Sycz – mieszkanką Krakowa. 16 maja uczestniczyli w finałowej prezentacji przygotowanych notacji historycznych, która odbyła się w „Przystanku Historia” w Biurze Edukacji Publicznej IPN w Warszawie. Odnieśli tam wielki sukces – zajęli pierwsze miejsce.
Udział w powyższym projekcie przyniósł uczniom wymierne korzyści a zgromadzony materiał notacyjny stał się punktem wyjścia do refleksji na temat konsekwencji społecznych i psychologicznych ustroju totalitarnego. Otrzymali oni też w nagrodę wyjazd edukacyjny do Ravensbrück wraz z opiekunami, którymi były Joanna Sularz i Małgorzata Będkowska.
kozieglowy.pl
29
mar
2023
Więcej
kozieglowy.pl
28
mar
2023
Więcej
kozieglowy.pl
27
mar
2023
Więcej
kozieglowy.pl
24
mar
2023
Więcej
kozieglowy.pl
24
mar
2023
Więcej
kozieglowy.pl
21
mar
2023
Więcej
Wyszukaj na stronie
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.
Ukryj moduł.