Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pracownia Orange wzięła udział w akcji Fundacji Orange

Fundacja Orange od czasu do czasu proponuje wszystkim Pracowniom Orange udział w wyzwaniu, za które - jeśli się wygra - można otrzymać dużą liczbę punktów. Punkty, w zależności od ilości, można z czasem wymienić na dodatkowy sprzęt do pracowni lub inne drobne akcesoria. Tym razem Fundacja zainicjowała akcję „Współpracownie”.

Wyzwanie polegało na nawiązaniu współpracy między minimum dwoma pracowniami i zorganizowaniu wspólnego przedsięwzięcia. Pracownia Orange w Lgocie Mokrzesz od razu przystąpiła do działania. Nawiązała kontakt z Pracownią Orange w Polance Wielkiej - małej gminie położonej niedaleko Oświęcimia. Chociaż dzieli nas prawie 100 km, dzięki wsparciu Renaty Garleji, dyrektora MGOPK w Koziegłowach oraz Anety Odrobiny, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Polance Wielkiej, udało się zorganizować warsztaty dla mieszkańców obu miejscowości.

27 kwietnia do pracowni w Lgocie Mokrzesz przyjechała ekipa z Polanki Wielkiej wraz z rękodzielniczką Anną Gałgan, która uczyła kobiety oraz dzieci jak ze zwykłych dziecięcych pończoch i krepiny wyczarować niesamowite kompozycje kwiatowe. Uczestnicy warsztatów byli pełni podziwu dla kunsztu i niezwykłego talentu pani Ani. Osoby obecne na szkoleniu oprócz zdobytej wiedzy i nowych zdolności mogły zabrać ze sobą do domu kwiaty, które same wykonały.

W zamian za zorganizowanie warsztatów, ekipa z Pracowni Orange w Lgocie Mokrzesz, na czele z Izabelą Churas - pracownikiem MGOPK, instruktorką kultywującą rodzimą tradycję wykonywania wyrobów z łyka osikowego, udała się 29 kwietnia w podróż do Polanki Wielkiej, by tam w GCK przeprowadzić warsztaty. Pani Iza opowiedziała zgromadzonym, w jaki sposób wytwarza się łyko i krótko przedstawiła historię związaną z rozwojem naszego regionalnego produktu. Następnie pokazała przybyłym, jak z tak kruchego i trudnego w obróbce materiału wyczarować wiosenne bukieciki. Każdy uczestnik warsztatów mógł samodzielnie wykonać swoją kompozycję i zabrać ją do domu na pamiątkę.

Dla osób biorących udział w warsztatach było to niezwykłe przeżycie. Dzięki inicjatywie Fundacji Orange i pomocy ze strony dyrekcji obu placówek, mieszkańcy obu miejscowości mogli spotkać się, zaprezentować swe regionalne dziedzictwo i wymienić się doświadczeniami.

- Mamy nadzieję, że nasza współpraca z Pracownią Orange w Polance Wielkiej będzie trwać dalej i zaowocuje nowymi wspólnymi projektami, do których przyłączą się kolejne pracownie – mówi Renata Garleja, dyrektor MGOPK w Koziegłowach.

19

MAJ

2016

2721

razy

czytano

2377/4592

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności