Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Scena Drugiej Młodości zainaugurowała działalność

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbyła się 13 maja inauguracja interesującego wydarzenia pod nazwą Scena Drugiej Młodości”. Gala dedykowana była szczególnie do “starszej młodzieży” (w wieku 50+), ale również do wszystkich, którzy kibicują utalentowanym seniorom.

Pomysł dyrektor MGOPK Renaty Garleji na zorganizowanie przeglądu, którego ideą jest wzajemne poznanie i prezentacja amatorskiego dorobku kulturowo-artystycznego seniorów okazał się bardzo trafiony. Do Koziegłów przyjechały Uniwersytety z Zawiercia, Radomska i Częstochowy, a gościem specjalnym był Janusz Potempski z zespołem Szantry Poetry z Warszawy. Patronat nad przeglądem objął Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy, Jacek Ślęczka,

Jako pierwszy wystąpił współorganizator Gali, Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, który ma już na swoim koncie wspaniałe widowisko muzyczne pt. Nowoczesna Babcia” oraz „Pokaz mody aktywnego seniora”, a w piątkowy wieczór tanecznym krokiem zaprosił gości na podróż po świecie.

Zawierciański Uniwersytet Trzeciego Wieku pokazał się w kilku odsłonach. Po znanych i lubianych przebojach w wykonaniu zespołu wokalnego w składzie Jadwiga Rauk i Elżbieta Wacowska oraz towarzyszących im muzyków - Czesława Łypaczewskiego i Bronisława Grendy, wystąpili wokalistka Kasia Tylmanowska oraz Wieńczysław Sobczyk. Integracyjny Teatr Zawierciańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem Józefa Niedźwieckiego przedstawił natomiast spektakl, „TWARZĄ W TWARZ POLACY” .

Radomszczański Uniwersytet III Wieku przy Społecznej Akademii Nauk zaprezentował się w piosence, wierszu i w skeczu , czyli „ Co nieco – od ucha do ucha”, a słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wydziale Pedagogicznym Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie wykonali wiersze oraz wiązankę rozrywkowych, znanych i lubianych piosenek włoskich.

Na zakończenie przeglądu, Koziegłowski UTW dał prawdziwego „czadu” w kankanie i tańcu finałowym. Purpurowo-czerwone suknie, wysokie szpilki i akrobacje na scenie urzekły widzów.

Na zakończenie wystąpił zespół Szantry Poetry. Grupa powstała rok temu w Warszawie a jej założycielem jest urodzony w Koziegłowach Janusz Potempski. Tutaj spędził swoje młode lata i z przyjemnością zagrał wraz z przyjaciółmi dla koziegłowskiej publiczności. Anna Stec i Sebastian Joński-Jastrzębski są wokalistami w zespole, a jednocześnie zajmują się aranżacją, tworząc niepowtarzalny klimat utworów.

I Gala „Scena Drugiej Młodości” w tym roku nie miała charakteru konkursu, a każda prezentująca się organizacja otrzymała od burmistrza pamiątkową statuetkę.

- Głównym celem przeglądu było zwiększenie uczestnictwa w kulturze oraz pobudzenie aktywności społecznej i kulturalnej seniorów, a także rozwój twórczości amatorskiej seniorów - podkreśla dyrektor MGOPK, Renata Garleja, zapraszając wszystkich za rok.

 

19

MAJ

2016

2625

razy

czytano

2354/4570

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

<