Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podczas akcji w Gminie Koziegłowy posadzili 600 drzew

Firma Żywiec Zdrój, Fundacja Nasza Ziemia i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze byli organizatorami 8. edycji programu ,,Po stronie Natury", który odbył się m.in. w Gminie Koziegłowy. Ambasadorką programu jest znana podróżniczka Martyna Wojciechowska. Partnerami Pikniku ,,Posadź z Nami swoje drzewo" w Koziegłowach byli: Gmina i Miasto Koziegłowy, Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach i Lasy Państwowe Nadleśnictwo Siewierz.

Honorowym patronatem objął imprezę burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, który gorąco zachęcał do posadzenia swego osobistego, leśnego drzewka, symbolu postawy społecznej, odpowiedzialności za środowisko i jego ochronę.

W ramach Ogólnopolskiego Dnia ,,Po Stronie Natury" mieszkańcy Gminy Koziegłowy mieli okazję wziąć udział w Pikniku Rodzinnym odbywającym się na terenie Centrum Rekreacji za domem kultury. Podczas pikniku nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin. Były więc warsztaty upcyclingowe, megapuzzle, malowanie twarzy, animacje eko, park zabaw dla dzieci, wystawa zdjęć National Geographik, można było zobaczyć występ Gminnej Orkiestry Dętej z Koziegłów, Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Koziegłowy", Formacji Tańca,, Szok" i ,,Szok Junior". Posłuchać występu zespołu coverovego. Piknik w Koziegłowach prowadził znany aktor Stanisław Jaskułka.

Program ,,Po Stronie Natury" to również wielka akcja sadzenia drzew. W akcji wzięło udział wielu mieszkańców Gminy Koziegłowy. Pod nadzorem i przy współudziale Lasów Państwowych Nadleśnictwa Siewierz wspólnie posadzono ponad 600 młodych sadzonek sosen i modrzewiów.

Uczestnicy pikniku mieli również okazję do udziału w interaktywnym turnieju miast z mieszkańcami Mirosławca i Węgierskiej Górki oraz w dialogu z Martyną Wojciechowską przebywającą w Węgierskiej Górce. Było to możliwe dzięki bezpośredniej transmisji telewizyjnej z TVN. Łączono się ze Studiem w Warszawie, które kolejno łączyło się z lokalizacjami w Węgierskiej Górce, Mirosławcu i Koziegłowach. W Turnieju uczestniczyli mieszkańcy naszej Gminy: Izabela Fabijańczyk, Magdalena Kropiwnicka, Grażyna Kuźba, Agnieszka Węgrzyn, Mateusz Frączek, kapitanem drużyna była dyrektor MGOPK Renata Garleja. Drużyna walczyła o każdy punkt, w ostatecznej rozgrywce zdobyła drugie miejsce. W ramach akcji odbył się również konkurs plastyczny ,,Po stronie Natury". Skierowany był do uczniów szkół i podopiecznych przedszkoli. Tematyka odnosiła się do oszczędzania wody, ochrony gatunków zagrożonych, segregacji śmieci, troski o przyrodę i turystykę nie szkodzącą środowisku. Na konkurs w naszej Gminie wpłynęło 71 prac. Jury w skład którego wchodziła dyrektor MGOPK w Koziegłowach Renata Garleja, przedstawiciele Firmy Żywiec Zdrój Joanna Tulkis i Joanna Wojciuch oraz Krystian Wardencki nagrodziło 20 prac i wyróżniło 10.

Równorzędne Nagrody otrzymali: Anna Będkowska, Dawid Górecki, Dominika Dusik, Marta Olszewska, Jakub Nowak, Oliwia Radosz, Jan Gwardyś, Zuzanna Maszczyk, Bartosz Gocyła, Maja Rusek, Aleksandra Kwiecień, Wiktoria Walo, Kamila Dyszy, Kinga Musialik, Adrianna Gocyła, Marcelina Ćwik, Natalia Kos, Karolina Garleja, Igor Neścior, Wiktor Gwardyś

Wyróżnienia powędrowały do: Olgi Paligi, Jakuba Paligi, Klary Muszczek, Bartosza Pakuły, Weroniki Bąk, Zofi Dybich, Nikoli Cogiel, Martyny Nita, Angeliki Lisowskiej, Gabrysi Nazimek.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali od firmy Żywiec Zdrój zestawy plastyczne i gadżety z logotypem programu ,,Po stronie Natury"

"Po Stronie Natury - Posadź z Nami Swoje Drzewo" to piękna akcja, pokazująca jak prawidłowo dbać o nasze wspólne dobro, jakim jest środowisko, w którym nie tylko my żyjemy ale żyją obok Nas liczne gatunki zwierząt, rosną drzewa i kwiaty. To ekosystem, który wspólnie tworzymy, dbajmy więc o piękno naszej planety, zachowajmy równowagę, bo kiedy jej zabraknie, zabraknie też nas.

 

 

 

 

 

23

MAJ

2016

2088

razy

czytano

2375/4592

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.