Skróty klawiszowe:

Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku na Olimpiadzie w Łazach

Strona główna » Aktualności » Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku na Olimpiadzie w Łazach

wielkość tekstu: A | A | A

W sobotę nad Zalewem Mitręga w Łazach po raz VIII zapłonął znicz olimpijski, który rozpoczął Olimpiadę Sportową Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na start”.


Olimpiada w Łazach jest największą imprezą sportową seniorów w województwie, Polsce i Europie. Wpisuje się ona doskonale w nowoczesną politykę senioralną oraz przypadające w tym roku obchody 120. rocznicy nowożytnych letnich igrzysk olimpijskich.
O medale walczyło około 1000 zawodników z całej Polski (od morza – Kołobrzeg, po Tatry – Cieszyn, Bielsko Biała, od zachodu – Polkowice, po wschód – Rzeszów, Przemyśl, Lublin ) oraz z Wiednia i dwie drużyny z Ukrainy. To ponad 2000 uczestników.


Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku po raz trzeci uczestniczył w tym sportowym wydarzeniu. Na starcie stanęło 10 zawodników z KUTW w różnych konkurencjach: biegi na 60 m i 200 m, pchniecie kulą, przełaje rowerowe, boule, strzelanie i łucznictwo. W tym roku zdobyliśmy dwa medale, srebro w kolarstwie przełajowym wywalczył Andrzej Bubel a brąz w biegu na 60 m Bożena Kolasa. Czwarte miejsce w biegu na 60 m mężczyzn zajął Marian Chojnacki, 5. w biegu na 200 m był Jan Machowski, 8. w pchnięciu kulą Barbara Pakuła. Bardzo dobrze spisali również pozostali zawodnicy: Wacław Flacha (pchniecie kulą), Irena Grzybek (boule), Andrzej Stodółkiewicz (turniej łuczniczy), Marian Kuźba (karabin pneumatyczny oraz Veysel Gul (pistolet pneumatyczny).


- Z roku na rok jest coraz lepiej. W naszym Uniwersytecie stawiamy na aktywność ruchową, chodzimy z kijkami, jeździmy na rowerach, biegamy i tańczymy. We wrześniu wyjeżdżamy do Ojcowa, gdzie mamy zaplanowany
rajd na wyznaczonych szlakach dla pieszych po okolicach Ojcowskiego Parku Narodowego w ramach zadania publicznego, dofinansowanego przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy ”Wspieranie i upowszechnianie różnorodnych form aktywności sportowej dla dorosłych” pod hasłem „Wygrać z czasem na sportowo” – mówi prezes KUTW, Grażyna Kuźba.


czytano: 1499 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2016-05-23 11:57:02

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody