Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Grupa zabawowa w bibliotece w Koziegłowach

To już trzecia edycja spotkań w bibliotece dla najmłodszych mieszkańców Gminy Koziegłowy i ich rodziców. Grupa liczy już 12 dzieci w wieku do 3 lat. Dzieci świetnie się bawią, a rodzice wymieniają doświadczeniami.

Porad i konsultacji udziela terapeutka i logopeda, Dorota Kozłowska, która współpracuje z biblioteką od trzech lat. Na co dzień prowadzi konsultacje dla rodziców, zajęcia i kursy dla nauczycieli z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, arteterapii, czy ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

Na każde spotkanie pracownicy biblioteki starają się wprowadzać nową atrakcję. Prowadzą zabawy integracyjne, plastyczne, ruchowe. Grupę zabawową odwiedziły już specjalistki z Centrum Dietetycznego Naturhouse z Myszkowa. Dietetyk Justyna Gil opowiedziała młodym mamom i babciom o zalecanych sposobach żywienia dzieci w przedziale wiekowym do 3 lat, po czym wspólnie przygotowano wyśmienitą sałatkę owocową.

Na poprzednim spotkaniu grupy zabawowej, największą atrakcją dla dzieci było przesypywanie produktów takich jak: kasza, ryż, groch, zboża, wykorzystując do tego kubeczki i miski plastikowe. Zabawa ta dała maluchom dużo radości, a mamy i babcie mogły w tym czasie podszkolić się z podstawowych zasad udzielania dzieciom pierwszej pomocy. Szybkie szkolenie przeprowadził ratownik medyczny i tatuś uczestniczący również ze swoją pociechą w zajęciach.

Ostatnie spotkanie w tej edycji odbędzie się we wtorek, na ten dzień zaplanowany jest wyjazd do stadniny w Jaworzniku. Organizatorzy spotkań mają nadzieję, że rodzice zainspirowani, zajęciami, nadal będą odwiedzać bibliotekę, ze swoimi maluchami, gdzie czeka na nich kącik zabaw, kolorowe książeczki i przyjazna atmosfera. Takie wizyty w bibliotece dają dzieciom szansę kontaktu z rówieśnikami i edukacji poprzez zabawę. Z kolei rodzice mogą porozmawiać i wymienić doświadczenia z innymi rodzicami, poznać nowe pomysły na zabawę z dzieckiem oraz obserwować dziecko na tle grupy.23

MAJ

2016

1730

razy

czytano

2330/4549

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.