Skróty klawiszowe:

Grupa zabawowa w bibliotece w Koziegłowach

Strona główna » Aktualności » Grupa zabawowa w bibliotece w Koziegłowach

wielkość tekstu: A | A | A

To już trzecia edycja spotkań w bibliotece dla najmłodszych mieszkańców Gminy Koziegłowy i ich rodziców. Grupa liczy już 12 dzieci w wieku do 3 lat. Dzieci świetnie się bawią, a rodzice wymieniają doświadczeniami.

Porad i konsultacji udziela terapeutka i logopeda, Dorota Kozłowska, która współpracuje z biblioteką od trzech lat. Na co dzień prowadzi konsultacje dla rodziców, zajęcia i kursy dla nauczycieli z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, arteterapii, czy ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

Na każde spotkanie pracownicy biblioteki starają się wprowadzać nową atrakcję. Prowadzą zabawy integracyjne, plastyczne, ruchowe. Grupę zabawową odwiedziły już specjalistki z Centrum Dietetycznego Naturhouse z Myszkowa. Dietetyk Justyna Gil opowiedziała młodym mamom i babciom o zalecanych sposobach żywienia dzieci w przedziale wiekowym do 3 lat, po czym wspólnie przygotowano wyśmienitą sałatkę owocową.

Na poprzednim spotkaniu grupy zabawowej, największą atrakcją dla dzieci było przesypywanie produktów takich jak: kasza, ryż, groch, zboża, wykorzystując do tego kubeczki i miski plastikowe. Zabawa ta dała maluchom dużo radości, a mamy i babcie mogły w tym czasie podszkolić się z podstawowych zasad udzielania dzieciom pierwszej pomocy. Szybkie szkolenie przeprowadził ratownik medyczny i tatuś uczestniczący również ze swoją pociechą w zajęciach.

Ostatnie spotkanie w tej edycji odbędzie się we wtorek, na ten dzień zaplanowany jest wyjazd do stadniny w Jaworzniku. Organizatorzy spotkań mają nadzieję, że rodzice zainspirowani, zajęciami, nadal będą odwiedzać bibliotekę, ze swoimi maluchami, gdzie czeka na nich kącik zabaw, kolorowe książeczki i przyjazna atmosfera. Takie wizyty w bibliotece dają dzieciom szansę kontaktu z rówieśnikami i edukacji poprzez zabawę. Z kolei rodzice mogą porozmawiać i wymienić doświadczenia z innymi rodzicami, poznać nowe pomysły na zabawę z dzieckiem oraz obserwować dziecko na tle grupy.czytano: 1401 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2016-05-23 12:27:00

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody