Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Koziegłowy nawiązały współpracę z węgierskim partnerem

Na zaproszenie burmistrza Győrújbarát Gézy Szalóki gościła w Győrújbarát czteroosobowa delegacja Gminy i Miasta Koziegłowy. Celem wizyty na Węgrzech czteroosobowa było podjęcie współpracy w ramach miast partnerskich.

Gminę Koziegłowy reprezentowali: wiceburmistrz Piotr Kołodziejczyk, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach Renata Garleja, kierownik Referatu Promocji i Rozwoju UGiM Koziegłowy Edyta Wrzosowska oraz tłumacz Anna Kubik.

Po przybyciu na miejsce, nasi przedstawiciele zostali przyjęcie z wielkim entuzjazmem i życzliwością. Wzięli udział w spotkaniu z lokalnymi władzami Győrújbarát. Delegacja uczestniczyła także w XXII Festiwalu Folklorystycznym w Győrújbarát z udziałem węgierskiego zespół ludowy Csobolyo, który nawiązał współpracę z Gminnym Zespołem Pieśni i Tańca ,,Koziegłowy”.

W pobliskim mieście Győr nasi przedstawiciele zwiedzali Dom Samorządności Polskiej, w którym znajduje się wiele pamiątek związanych z Polską, a także Plac Bema, Pomnik Polsko-Węgierskiej Przyjaźni, który przedstawia dwa dęby rosnące obok siebie z połączonymi koronami drzew i korzeniami. Symbol pomnika wyrażają słowa polskiego działacza rewolucyjnego Stanisława Worcella: „Węgry i Polska to dwa wiekuiste dęby, każdy z nich wystrzelił pniem osobnym i odrębnym, ale ich korzenie szeroko rozłożone pod powierzchnią ziemi i splątały się i rozrastały niewidocznie. Stąd byt i czerstwość jednego jest drugiemu warunkiem życia i zdrowia.”

Wizyta na Węgrzech odbyła się w dniach 11-12 czerwca. Jej owocem będzie podpisanie umowy partnerskiej między Gminą i Miastem Koziegłowy, a Gminą Győrújbarát, 13 sierpnia, podczas II Festiwalu ,,Nasze Koziegłowy i Okolice”. W przyszłym roku dojdzie natomiast do wymiany kulturalnej między zespołami ludowymi z Koziegłów i Győrújbarát.

 

15

CZE

2016

1472

razy

czytano

2298/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.